Interaktivno predavanje Šta očekuje generaciju Y?

Beograd, 18. decembar 2013. godine - Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u saradnji sa kompanijom Coca Cola Hellenic organizovali su danas za studente i diplomce Univerziteta u Beogradu interaktivno predavanje pod nazivom “Šta očekuje generaciju Y?”.

Predavanje je držala gostujući predavač CzRK-a, Maja Jovanović, Employer Branding Officer u sektoru ljudskih resursa Coca-Cola Hellenic kompanije. Maja je diplomirala na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu gde trenutno pohađa master studije.

Ključna rečenica "I'm special" kao osnovna karakteristika generacije "Y" otvorila je današnje predavanje. Izraz "Generacija Y" opisuje mlade koji žele manje prekovremenog rada, više slobodnog vremena. Oni žele posao koji vole, dobru platu i uza sve to još puno slobodnog vremena.

Tokom dvočasovnog predavanja učesnici su imali priliku da se upoznaju sa pojmovima kao što su: generacija Y, baby boomer-i, koja su očekivanja generacije Y od budućnosti, kakve su im navike, kako oni vide sebe a kako svoje okruženje. Takođe, u nastavku predavanja bilo je reči o crowdsourcing-u i kako se sve može primenjivati. Učesnici su imali priliku da se upoznaju sa primerima crowdsourcing-a kao i da sami na ličnom primeru provežbaju. Na kraju, učesnici su čuli nešto više o navikama i o radnom okruženju u budućnosti.