Друго по реду "Каријерно ћаскање" за запосленима компаније „JT International a.d. Senta“

Београд, 12. децембар 2013. године - Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду и компанија „JT International a.d. Senta“, чланица „JT International“ групе компанија реализовали су у кафићу Леила на Старом граду "Каријерно ћаскање", друго по реду дружење запослених ове компаније и студената. Око двадесет и пет студената и дипломаца Универзитета у Београду који су присуствовали овом догађају имали су прилику да у директном контакту са запосленима у опуштеној атмосфери сазнају више о томе шта је потребно за запошљавање, професионално обављање посла и развој каријере у различитим секторима ове компаније.

Током овог дружења студенти и дипломци са Филозофског, Економског, Филолошког, Факултета безбедности и Факултета организационих наука имали су прилику да проћаскају са представницима маркетинг сектора, сектора људских ресурса, сектора финансија као и ИТ сектора. Овога пута главни акценат је био на представљању програма праксе у оквиру маркетинг сектора, у области истраживања тржишта која ће бити актуелна почетком наредне календарске године. Студенте је највише занимало како изгледа процес селекције у компанији, која знања и вештине су неопходне да би се успешно обављао радни задатак као и важност просека током студирања приликом аплицирања за посао/праксу.

Студенти су Каријерно ћаскање оценили као оригиналан, добро осмишљен и организован, инспиративан програм каријерног информисања. Навели су да им је то искуство било драгоцено, да су имали прилике да чују корисне и важне савете које ће им бити од користи приликом планирања наредних корака у развоју каријере.
У току исте недеље, ова компанија је учествовала у два различита програма Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду који имају за циљ унапређење запошљивости студената и дипломаца Универзитета у Београду. У оквиру програма „Упознај бизнис из прве руке студенти из групације техничко-технолошких наука имали су прилику да обиђу постројења фабрике у Сенти, а у оквиру „Каријерног ћаскања“, студенти и дипломци факултета из групације друштвено-хуманистичких наука имали су прилику да се у неформалној атмосфери друже и поразговарају са запосленима компаније из представништва у Београду.

Програм "Каријерно ћаскање" замишљен је као низ сусрета успешних младих професиналаца престижних успешних друштвено одговорних компанија које послују у Србији и студената. Овај догађај је још један од начина да се студентима, кроз неформалан разговор са запосленима поручи колико је важно да имају проактиван став према креирању професионалне будућности и да им се скрене пажња да на време размишљају како да активним усавршавањем и посетама разним едукативним програмима побољшају своје шансе код будућих послодаваца.

Pogledajte foto galeriju.