Poseta Agenciji za borbu protiv korupcije

Beograd, 26.12.2013.– Danas je u okviru programa “Lekcije iz prakse” Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu organizovana poseta Agenciji za borbu protiv korupcije. Priliku da odu u posetu dobili su studenti Pravnog fakulteta, Fakulteta političkih nauka i Fakulteta bezbednosti koji su okviru istog programa  tokom proleća ove godine pohađali dvodnevni seminar „Mehanizmi za sprečavanje korupcije u Srbiji“ koji je držala Agencija za borbu protiv korupcije na fakultetima Univerziteta u Beogradu. Cilj posete je bio neposredno upoznavanje studenata sa radom Agencije kroz prezentacije i razgovore sa predstavnicima Agencije.

Na početku ove tročasovne posete, studentima se obratila Marijana Obradović, pomoćnik direktora u Sektoru za poslove prevencije, koja je predstavila osnovne ideje Nacionalne strategije za borbu protiv korupcije i najnoviji Akcionim planom koji je iz nje proistekao i uopšte, faktorima koji utiču na nivo korupcije u nekoj državi. Nakon toga, studenti su mogli da čuju više o kontroli finansiranja političkih subjekata, sa osvrtom na procese i rezultate kontrole finansiranja političkih stranaka tokom predizborne kampanje iz 2012. godine. Na kraju, kroz razgovor da Dragoslavom Trninićem, pomoćnikom direktora u Sektoru za operativne poslove, učesnici posete su se upoznali sa mehanizmima i procedurama ispitivanja imovinskog stanja funkcionera, a posebno je bilo interesantno čuti konkretne probleme sa kojima se suočava Agencija i načine na koji odgovara na nepravilnosti, nepoštovanje zakona i drugih relevantnih uredbi.

Današnja poseta je visoko ocenjena od strane svih učesnika, a ukazana je potreba da se programi ovog tipa češće organizuju, jer predstavljaju jedinstvenu priliku za sve studente koji žele da se informišu i usavršavaju u oblastima za koje su zainteresovani kroz neposredan kontakt sa iskusnim profesionalcima.

Program „Lekcije iz prakse“ Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu zamišljen je tako da uvaži interesovanja studenata pojedinih fakulteta i njihove potrebe kao i da  saznaju nešto više o temama koje izlaze iz okvira njihovih studijskih programa i ovladaju specifičnim znanjima i veštinama koje će moći da primenjuju u radu.

Pogledajte galeriju fotografija ovde.