Prezentacija programa stipendija Univerziteta Politecnico di Milano

Београд, 23. јануар 2014 – У Свечаној сали Ректората Универзитета у Београду, у сарадњи са Центром за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду, одржана је још једна презентација студијских програма Универзитета Politecnico di Milano.

Студентима су се најпре обратили представници Центра за развој каријере, пожелевши им добродошлицу и позивајући их да се обрате Центру са било којим питањимавезаним за припрему биографије и мотивационих писама, а у циљу што успешније пријаве за неки од студијских програма Универзитета Politecnico di Milano.

Презентацију је водила Chiara Mambretti, координатор постдипломских програма Универзитета Politecnico di Milano. Присутнима су представљени разноврсни програми Мастер и докторских студија из области архитектуре, дизајна и инжењеринга које је могуће слушати на енглеском или на италијанском језику. Уз саме студијске програме и каријерне могућности након завршетка таквих студија, студенти су имали прилику да чују нешто више и о животу у Милану, као и у неком од студентских кампуса. Такође, студентима су представљени и начини стипендирања њиховог боравка у Италији, као и рокови и потребна документација коју би требало да поднесу како би се квалификовали за неку од понуђених стипендија.

Након презентације, одвојено је време за студентска питања и разрешавање дилема у вези са процесом пријаве, начинима студирања и адекватним предиспозицијама за неки од програма. Студенти су били врло заинтересовани да сазнају више о специфичним програмима, као и о могућностима добијања различитих стипендија.

Politecnico di Milanoсе налази међу 20 водећих Универзитета у Европи и највећи је италијански Универзитет за велики број техничких и природних наука, архитектуру и дизајн. Основан је 1863. године.Постоји 31 курс Bachelor of Science, 45 курсева Master of Science (од тога 18 на енглеском језику), и преко 30 програма докторских студија.

За више информација погледајте званичан сајт Универзитета: http://www.polimi.it/it/home/

Pogledajte foto galeriju ovde.