31.januara ističe rok za prijave za BUDI VIP STUDENT

BUDI VIP STUDENT - produžen rok za prijave do 31.januara!

Nakon velikog interesovanja studenata, ali i nemogućnosti da se zbog praznika i ispitnih rokova prijave na konkurs, kompanija Vip mobile je produžila rok i svim vrednim studentima omogućila da se do 31. januara prijave na konkurs „Budi Vip student“.

Pravo učešća na projektu imaju svi redovni studenti završnih godina fakulteta IT, tehničke i biznis orijentacije u okviru državnih univerziteta u Beogradu, Novom Sadu, Kragujevcu, Nišu,Novom Pazaru i Prištini. Svi akademci koji žele da se nađu među 20 odabranih Vip studenata i provedu nezaboravno leto na praksi u ovoj kompaniji, imaju na raspolaganju još 11 dana da se putem sajta www.jasamvip.rs  prijave na konkurs. Nephodno je da kandidati u trenutku prijavljivanja imaju minimalnu prosečnu ocenu 8, da poseduju odlično znanje engleskog jezika i poznaju rad na računaru. Najbolji će biti u prilici da od svojih mentora nauče mnogo o poslovanju u svetu telekomunikacija, kao i da učestvuju u tri edukativna seminara iz oblasti poslovnih veština. Pored profesionalnog usavršavanja, kompanija Vip mobile će za odabrane praktikante obezbediti i brojne nagrade, poput notebook računara i smart telefona najnovije generacije iz Vipove ponude.

27.11.2013. - 31.01.2014.Prvi krug selekcije, slanje prijava

17. februar 2014.Odabir 60 kandidata koji prolaze u drugi krug

Februar i mart 2014.Drugi krug selekcije, individualni intervjui

April 2014.Treći krug selekcije, finalni vikend

Maj 2014.Proglašenje stipendista

Jun 2014.Svečana dodela diploma

Jul i avgust 2014.Dvomesečna plaćena praksa u Vipu

Uputstva za apliciranje

Kako bismo ti na najbolji način objasnili tok i proces prijavljivanja, ispod možeš pronaći uslove konkursa i uputstva za apliciranje.

• Pravo da konkurišeš za projekat "Budi Vip student" imaš ako si redovan student završne godine osnovnih studija Elektrotehničkog (Tehničkog), Ekonomskog, Matematičkog, Saobraćajnog, Mašinskog i Fakulteta organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu, ili srodnih fakulteta državnih univerziteta u Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu, Prištini i Novom Pazaru sa minimalnom prosečnom ocenom tokom studija 8, odličnim znanjem engleskog jezika i poznavanjem rada na računaru.

KORAK 1:
Ukoliko ispunjavaš uslove konkursa, možeš da konkurišeš putem mejla jasamvip@vipmobile.rs

KORAK 2:
Struktura CV-ja na engleskom jeziku je obavezna i možeš je preuzeti ovde.

Sadrži sve informacije koje su nam neophodne da bismo te bliže upoznali. U biografiji navodiš sledeće podatke:

• lične podatke (ime, prezime, adresa, telefon, datum i godina rođenja),
  • obrazovanje (srednje i fakultetsko, smer na fakultetu),
  • prosečna ocena tokom studija, godine studiranja, broj preostalih ispita do završetka osnovnih studija,
  • učešće na seminarima, projektima, treninzima,
  • radno iskustvo (ako postoji),
  • druge stipendije (ako si ih koristio/la ili za njih aplicirao/la),
  • nivo poznavanja engleskog jezika i rada na računaru,
  • druga interesovanja.

KORAK 3:
Tri pitanja na koja treba da pošalješ odgovor na engleskom jeziku su:

• Describe how you see the usage of mobile internet 5 years from now.
  • What would be the one thing you would change in mobile telecommunications industry and why?
  • Describe 3 characteristics which make you the best candidate for becoming a Vip student.

Odgovori na postavljena pitanja su ograničeni na maksimum 400 karaktera sa razmacima po odgovoru i treba da budu poslati u Word formatu.

KORAK 4:
Pored CV-ja i odgovora na tri postavljena pitanja, obavezna dokumentacija koju treba da priložiš je potvrda fakulteta da si u školskoj 2013/2014. godini upisan u završnu godinu osnovnih akademskih studija, sa navedenom ukupnom prosečnom ocenom iz prethodnih godina studija.