Otpočeo prvi ciklus programa "AMCHAMPS- Young Leaders in Change"

Beograd, 20. Februar  2014. - Prvi ciklus programa "AMCHAMPS- Young Leaders in Change" otpočeo je tokom svečanosti u hotelu Metropol, kojoj su prisustvovali odabranih 20 studenata i diplomaca Univerziteta u Beogradu i njihovi budući mentori, mladi menadžeri iz kompanija članica Američke privredne komore u Srbiji.

Studente i mentore pozdravila je Maja Piščević, Izvršni direktor AmCham-a u Srbiji i otvorila program, a zatim su se obratili i Generalni direktor kompanije OSA Računarski Inžinjering Željko Tomić, koji je u nadahnutom govoru istakao važnost „out of the box” pristupa i negovanja preduzetničkog duha i Srđan Tomašević iz Cotrugli škole od koga su prisutni imali prilike da saznaju kakav pristup poslovanju odlikuje uspešne ljude.

Upoznavanje studenta i mentora otpočelo je kroz zanimljivu igru “speed dating” , u okviru koje su prisutni imali priliku da se međusobnu upoznaju kroz kratak trominutni razgovor i odaberu par za sebe, a nakon toga i prisustvuju radionici na temu “mentoring” koju je vodila Ivona Simić iz McCann Groupe.

Program “Young Leaders in Change” predstavlja interesantan spoj rada na projektu uz mentorsku podršku sa mnoštvom predavanja, radionica, društvene aktivnosti koje će pružiti priliku za umrežavanje,a za najbolje studente će biti obezbeđena praksa u nekoj od vodećih kompanija, dok će Cotrugli nagraditi najboljeg mentrora stipendijom. Program će trajati do decebra 2014.godine

Učešće u programu uzelo je 20 studenata i diplomaca Univerziteta u Beogradu sa Arhitektonskog, Biološkog, Ekonomskog, Elektrotehničkog, Fakulteta organizacionih nauka, Fakultet političkih nauka, Fakultet za fizičku hemiju, Filološkog, Filozofskog,  Matematičkog, Medicinskog, Pravnog i  Fakulteta za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju, koji su nakon predselekcije koji je radio Centar za razvoj karijere prošli i intervju koji su vodili predstavnici sektora za ljudske resurse iz pet kompanija članica Amcham-a. Studenti će imati priliku da rade u paru i uče od mladih menadžera iz kompanija BAT, Carlsberg, CBS International, Coca-Cola, Delhaize, Apatinske pivara Delta Agrar, EY, Groundlink, HP ,IBM, McCann Group, KN, KPMG, Orion, OSA, TeleGroup, Telenor,Telesign i Uniqua.