Održana prezentacija master programa i stipendija italijanskog Univerziteta Cattolica del Sacro Cuore iz Milana

6.3.2014. Danas je u Rektoratu Univerziteta u Beogradu održana prezentacija programa stipendija Univerziteta Cattolica del Sacro Cuore iz Milana za studente zainteresovane za nastavak studija i mogućnosti dobijanja stipendije za master studije na najvećem privatnom univerzitetu u Evropi koji broji oko 42.000 studenata.

Prezentaciju je vodila Aiša Patak, međunarodna predstavnica ovog univerziteta. Gospođa Patak je nakon uvodnih informacija o samom univerzitetu, predstavila jednogodišnje i dvogodišnje master programe na engleskom i italijanskom jeziku koji se održavaju u kampusima u Milanu i Piaćenci-Kremoni. Najinteresantniji našim studentima jesu master programi na engleskom jeziku  iz oblasti ekonomije, bankarstva i finansija, menadžmenta, biznisa, korporativnih komunikacija i međunarodnih odnosa, te su mogućnosti za stipendiranje i druge pogodnosti za ove programe detaljno predstavljeni.

Prisutne je najviše zanimalo da saznaju o uslovima za konkurisanje za studije i stipendije, potrebnoj dokumentaciji, znanju engleskog ili italijanskog jezika i rokovima za konkurisanje, ali i o kompanijama sa kojima ovaj univerzitet sarađuje u cilju obezbeđivanja stručne prakse. Osim toga, studenti su se upoznali sa detaljima vezanim za stanovanje, troškove života u ovom gradu, kao i mogućnostima da tokom studija.

Studenti koji nisu bili u mogućnosti da prisustvuju današnjoj prezentaciji, mogu da se direktno obrate Ivani Nikolić, predstavnici univerziteta za Srbiju, Crnu Goru, Bosnu i Hercegovinu putem mejla unicatt.rs@gmail.com ili da posete njihov štand na EDUfair-u u hotelu Crowne Plaza koji se održava 7. i 8. marta 2014.