Radionica CzRK u prostorijama Studentskog kulturnog centra Beograda

Београд, 7. март 2014 – Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду у сарадњи са Студентским културним центром Београда одржао је радионицу на тему „Интервју за посао“ са циљем усавршавања младих и олакшавања процеса запошљавања.

Радионицу је одржала Катарина Манојловић Николић која је истакла значај припреме за интервју и представила главне кораке у остварењу исте. Студентима је указано на честе грешке које се јављају на самом интервјуу, као и на ефектне начине помоћу којих се те грешке могу превазићи. Упућени су у то шта послодавац жели да сазна од њих и које су то питања које послодавац најчешће поставља. Такође, присутнима је представљено како би требало да истакну своје квалитете и пређашње  искуство и, самим тим, представе себе у најбољем светлу.

У оквиру саме радионице одржана је и симулација интервјуа за посао, где су директни учесници имали прилику да стекну искуство „из прве руке“, док су посматрачи могли да сагледају како изгледа сам процес интервјуа.

Pogledajte galeriju fotografija ovde.