Otvaranje KARIJERA I JA

OTVORENA KARIJERA I JA – Mesec dana u znaku profesionalnog razvoja studenata na Univerzitetu u Beogradu

Beograd, 26.3.2014. – Na Univerzitetu u Beogradu počela je manifestacija KARIJERA I JA u organizaciji Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu.

Mesec dana u znaku profesionalnog razvoja studenata na Univerzitetu u Beogradu trajaće do 16. aprila 2014. godine.  Tokom 17 radnih dana, na 25  fakulteta u sastavu Univerziteta u Beogradu biće realizovano više od 40 događaja grupisanih u nekoliko podcelina: SUSRETI, SAVETI, PREDAVANJA I RADIONICE I DISKUSIJE .

Manifestaciju je otvorila prof. dr Ivanka Popović, prorektorka za nauku Univerziteta  u Beogradu koja je u svom obraćanju studentima istakla značaj sticanja dodatnih znanja i iskustava tokom studija za uspešno pozicioniranje na tržištu rada posle diplomiranja.

Predstavnici Centra za razvoj karijere predstavili su kalendar manifestacije i pozvali studente da se prijave i učestvuju u radionicama i dešavanjima.

“Centar za razvoj karijere će tokom manifestacije KARIJERA I JA  ponuditi studentima kvalitetna predavanja, radionice, simulacije intervjua, panel diskusije i druge formalne i neformalne susrete sa predstavnicima poslovnog sveta kako bismo im pružili podršku u profesionalnom razvoju. Na poziv Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu koji je inicirao i osmislio ovu manifestaciju odazvali su se brojni predavači. Predavači su ugledni profesionalci, ljudi sa puno dobre volje i inicijative, spremni da  pomognu mladima da se lakše snađu prilikom konkurisanja za posao ili u prvim danima na poslu, spremni da podele ekspertizu sa mlađim kolegama i da se na čas vrate  u studentske dane. U pitanju su profesionalci koji su dobar primer mladima upravo zato što iza sebe imaju dobru poslovnu priču, zasnovanu na stalnom usavršavanju, proaktivnom  stavu i konstantnom trudu.” – ističe Dejana Lazić, direktorka Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu.

Studenti će tokom ove manifestacije moći da aktivno učestvuju u simulacijama intervjua za posao, kao i u radionicama – Proaktivnost, Samopouzdanje, Motivacija, Donošenje odluka, Komunikacijske veštine, Prezentacione veštine,Timski rad, Preduzetništvo... Pored toga studenti će imati priliku da saznaju više o nekim specifičnim temama kao što su tehnologije proizvodnje, mehanizmi za sprečavanje korupcije,  kontrola lekova,  razvoj brenda, društvene mreže u kontekstu profesionalnog razvoja, projektni menadžment, odnosi s javnošću …

Raspored je dostupan na sajtu www.razvojkarijere.bg.ac.rs