KARIJERA I JA - POSETA KOMPANIJI PURATOS

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu i kompanija Puratos organizale su posetu kompaniji za studente završnih godina i diplomce Poljoprivrednog fakulteta, Tehnološko-Metalurškog fakulteta i Fakulteta organizacionih nauka 11.aprila 2014.godine.

Studenti su imali priliku da upoznaju delatnost i poslovne ciljeve kompanije, saznaju koje su prednosti rada u kompaniji Puratos, kako izgleda politika zapošljavanja. U toku neformalnijeg dela posete, studenti su mogli da od zaposlenih iz različitih sektora saznaju koje se veštine traže za rad u njihovom timu, kako je izgledao njihov karijerni put, šta njihov posao obuhvata.

Puratos je internacionalna kompanija koja nudi kompletan asortiman inovativnih proizvoda i stručnost u primeni za sektora pekarstva, poslastičarstva i čokolade. Proizvodi i usluge dostupni su u preko 100 zemalja širom sveta, a u velikom broju slučajeva proizvode se i lokalno. Njihovi kupci su zanatske pekare, poslastičarnice, HoReCa sektor, pekarska industrija, konditori. Sedište kompanije je u Belgiji.

Cilj ovog programa je da poveže poslovnu zajednicu sa studentima i mladim diplomcima Univerziteta u Beogradu, i da se na taj način studentima i diplomcima pruži podrška u razvoju znanja i veština koje će im biti od značaja pri zapošljavanju i daljem obrazovanju.