Predavanje: Najnoviji trendovi u svetu u oblasti verifikacije „ASIC“ i „FPGA“

Beograd, 14.maj 2014. - Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu organizovao je danas za studente i diplomce Elektrotehničkog fakulteta gostujuće predavanje pod nazivom:  Najnoviji trendovi u svetu u oblasti verifikacije „ASIC“ i „FPGA“.

U prvom delu predavanja predstavljeni su trendovi u svetu u oblasti verifikacije ASIC i FPGA, nakon čega je predstavljena random verifikacija kao najbolji metod sa objašnjenjem metodologije koja se koristi. Studenti su upoznati sa tipičnom strukturom jednog okruženja koji se koristi u verfikaciji kao i njenim benefitima. Na kraju, studenti su mogli da vide sve faze jednog projekta. Ovo predavanje imalo je za cilj da zainteresuje polaznike za oblast funkcionalne verifikacije s obzirom da na fakultetu nisu u mogućnosti da se susretnu sa ovom oblasti, ili bar ne na ovom nivou.

Predavanje je održala Olivera Stojanović koja je diplomirala na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu na smeru računarska tehnika i informatika,  sa deset godina radnog iskustva na različitim projektima u oblasti verifikacije u avio industriji, na projektima za platforme za mobilne telefone itd. Firme na čijim projektima je radila su Honywell, LSI, Texas Instruments, Broadcom, AMD, Cadence. Zaposlena je u firmi HDL Design House kao Verification Team Leader.