ODRŽANA MENTORSKA OBUKA ZA ZAPOSLENE U JAVNIM PREDUZEĆIMA, AGENCIJAMA I STRUČNIM USTANOVAMA IZ OBLASTI ENERGETIKE I ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE

Beograd, 12. maj 2014. – Danas u Rektoratu Univerziteta u Beogradu Centar za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu organizovao je obuku za mentore univerzitetske radne prakse, koja će biti realizovana u javnim preduzećima, agencijama, stručnim ustanovama u oblasti energetike i zaštite životne sredine tokom naredna tri meseca.

Obuci je prisustvovalo preko pedeset predstavnika iz reda zaposlenih koji su većinom prvi put mentori i kojima je Ana Janković Barović, koordinator programa Centra za razvoj karijere, pružila osnovne informacije o programu prakse, fazama prakse, o prirodi mentorskog odnosa, veštinama koje su ključne za uspostavljanje kvalitetnog mentorstva. Kroz interaktivan rad, pitanja, odgovore, razmenu mišljenja i iskustava, budući mentori su diskutovali o izazovima mentorstva, očekivanjima od praktikanata, efikasnim načinima prevazilaženja potencijalnih problema i prepreka koji mogu da se jave tokom prakse.

Učesnici su ocenili da je mentorska obuka bila veoma korisna i da će im pomoći da realizuju program prakse na kvalitetan način, kao i da je od izuzetnog značaja što Univerzitet u Beogradu kroz aktivnosti Centra za razvoj karijere, pored podrške koju pruža studentima i diplomcima u sticanju radnog iskustva i zapošljavanju, podržava i poslodavce organizacijom ovakvih obuka.

Program univerzitetske radne prakse se sprovodi na osnovu potpisanog ugovora pet državnih univerziteta i Ministarstva energetike, razvoja i zaštite životne sredine u Javnim preduzećima „Elektroprivreda Srbije“, „Elektromreža Srbije“, „Srbijagas“, „Transnafta“, Javnom preduzeću za podzemnu eksploataciju uglja „Resavica“, u Agenciji za zaštitu od jonizujućeg zračenja i nuklearnu sigurnost Srbije, Agenciji za energetiku Republike Srbije, Agenciji za zaštitu životne sredine, Zavodu za zaštitu prirode Srbije, Republičkom hidrometeorološkom zavodu Srbije. U programu će učestvovati više od 200 studenata.