ZAVRŠEN PRVI KRUG SELEKCIJE KANDIDATA ZA PROGRAM BGPRAKSA 2014

Beograd, 18.07.2014. - Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu danas je završio prvi krug selekcije kandidata za Univerzitetsku radnu praksu u beogradskim javnim, javnim-komunalnim preduzećima, organizacionim jedinicama uprave grada, Gradskom veću i ustanovama kulture, opštinama i  sportskim centrima koje su učestvovale u ovogodišnjem programu.

Na zajednički objavljenom konkursu učestvovalo je 17 gradskih preduzeća, 18 unutrašnjih organizacionih jedinica Gradske uprave, 14 ustanova kulture, 11 gradskih opština grada Beograda, 5 sportskih centarai Gradsko veće, a bilo je otvoreno ukupno 357mesta za obavljanje prakse u trajanju od dva meseca uz mentorsku podršku za svaku poziciju za praksu.

Konkurs je bio otvoren od 27.juna do 10. jula 2014. godine za kandidate sa ukupno 28 visoko školskih ustanova u Beogradu.

Studenti su imali mogućnost da se prijave na više pozicija. Prijave su se obavljale elektronskim putem preko Centra za razvoj karijere koji je administrirao celokupni konkurs i za preduzeća izvršio predselekciju prijavljenih kandidata.

Opšti uslovi konkursa odnosili su se na to da je kandidat sa odgovarajuće obrazovne institucije, što je dokumentovano potvrdom sa fakulteta, kao i da poseduje tražen nivo znanja engleskog jezika i rada na računaru.Svako preduzeće je odredilo uslove koje kandidat treba da zadovoljava da bi se kvalifikovao za određenu poziciju za praksu.

Centar za razvoj karijere čestita kandidatima koji su se plasirali u finaliste na našoj listi (koju objavljujemo u prilogu ispod) i koji mogu da očekuju poziv na razgovor iz  preduzeća odnosno organizacije ili ustanove koje će doneti finalnu odluku o izboru kandidata za učešće u ovom programu.

Finalna selekcija kandidata planirana je u periodu od 21. do 25. jula a, a početak prakse za 1.avgust 2014. godine.  Praksa će trajati dva meseca, a studenti će imati neposredno određenog mentora, koji će im biti na raspolaganju tokom celog ciklusa prakse.

Spisak finalista za program BGPRAKSA2014 pogledajte ovde.

- See more at: http://www.razvojkarijere.bg.ac.rs/bgpraksa/2014#sthash.ktV1Wb2m.dpuf