Održana prezentacija stipendija italijanskog Univerziteta Cattolica del Sacro Cuore iz Milana

Beograd, 5. novembar 2014 – U Sali 8 Rektorata Univerziteta u Beogradu, u saradnji sa Centrom za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu, održana je još jedna prezentacija studijskih programa i stipendija Univerziteta Cattolica del Sacro Cuore.

Studentima su se najpre obratili predstavnici Centra za razvoj karijere, poželevši im dobrodošlicu i pozivajući ih da iskoriste usluge Centra tokom svojih studija kao benefit studiranja na Univerzitetu u Beogradu. U cilju što uspešnije prijave za neki od studijskih programa Univerziteta Cattolica del Sacro Cuore, studentima je predočeno da podršku i pomoć oko sastavljanja prijave / pisanja radne biografije, motivacionog pisma../ mogu dobiti od karijernih savetnika iz Centra za razvoj karijere uz dodatne savete i predloge za dalji profesionalni razvoj.

Prezentaciju je vodila Aishah Pathak, asistent menadžer u kancelariji za marketing i ljudske resurseUniverziteta Cattolica del Sacro Cuore. Prisutnima su predstavljeni jednogodišnji i dvogodišnji master programi na engleskom i italijanskom jeziku iz oblasti ekonomije, bankarstva i finansija, korporativnih komunikacija, međunarodnih odnosa, menadžmenta i biznisa. Uz same studijske programe i karijerne mogućnosti nakon završetka takvih studija, studenti su imali priliku da čuju nešto više i o životu u Milanu, kao i različitim mogućnostima za stipendiranje njihovog boravka u Italiji.Posebno su istaknuti rokovi i potrebna dokumentacija koju bi trebalo da podnesu kako bi se kvalifikovali za neki od ponuđenih programa i stipendija.

Nakon prezentacije, odvojeno je vreme za studentska pitanja i razrešavanje dilema u vezi sa procesom prijave, načinima studiranja i adekvatnim predispozicijama za neki od programa. Studenti su bili vrlo zainteresovani da saznaju više o specifičnim programima, kao i o mogućnostima dobijanja različitih stipendija.

Univerzitet Cattolica del Sacro Cuoreosnovan je 1921. godine i ima sedišta u pet italijanskih gradova (Milanu, Rimu, Breši, Piaćenci-Kremoni i Kampobasu), što ga čini jedinim Univerzitetom sa mrežom studentskih kampusa na nacionalnom nivou. U okviru Univerziteta Cattolica postoji 14 fakulteta, 53 specijalističke postdiplomske škole na kojima studira oko 42.000 studenata iz celog sveta i predaje preko 1.400 profesora, a svake godine se upiše oko 10.000 brucoša. Univerzitet ima 44 programa osnovnih trogodišnjih akademskih studija, 38 programa specijalističkih studija, oko 100 master programa na italijanskom i engleskom jeziku.

Ivana Nikolić je predstavnik Univerziteta Cattolica del Sacro Cuoreza Srbiju. Za dodatne informacije na srpskom, o stipendijama i školarinama, kao i za asistenciju prilikom konkurisanja, pišite na unicatt.rs@gmail.com.