Centar za razvoj karijere tribini„Letnje prakse“ na Hemijskom fakultetu

Beograd, 17. novembar 2014 – U sali za sednice na Hemijskom fakultetu Univerziteta u Beogradu održana je tribina o letnjim praksama za studente Hemijskog i Biološkog fakulteta. Tokom tribine studentima se, programom BG Praksa i drugim aktivnostima, predstavio i Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu.

Studenti su prvo čuli iskustva svojih starijih kolega koji su, preko različitih programa, bili na praksama u inostranstvu tokom letnjih meseci, nakon čega su ostali na daljim studijama ili se vraćali sa bogatim iskustvom. Rad u laboratorijama, sa stručnjacima iz oblasti koje ih najviše interesuju studentima otvara veliki brojmogućnosti u budućoj naučno - istraživačkoj karijeri. Bilo je reči o čitavom procesu i svim aktivnostima koje prate prijavljivanje za praksu, od pisanja radne biografije i motivacionog pisma, odabira institucije i kontakt osobe, do finalnih dogovora oko finansiranja i mogućnosti za dalju saradnju.

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu ponudio je studentima mogućnost takvog iskustva u Srbiji. Kroz program BG Prakse i ostale aktuelne konkurse za praksu i usavršavanje, naši studenti mogu biti proaktivni i izabrati za sebe priliku koja će im obogatiti iskustvo studiranja i spremiti ih za buduće radno okruženje. Podrška Centra u traženju i dobijanju prakse ogleda se u davanju dobrih i pravoremenih saveta, informacija o prilikama, ukazivanju na greške i pomoć pri ispravljanju istih. Sa prisutnim studentima smo pričali o značaju praktičnog iskustva, konkretnim prilikama koje im stoje na raspolaganju tokom leta, ali i tokom cele školske godine, o veštinama koje je preporučljivo usavršiti.