Održano predavanje za studente TMF-a: Kako napisati dobar CV i motivaciono pismo

Beograd, 3. decembar 2014. – Centar za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu održao je danas predavanje “Kako napisati dobar CV i motivaciono pismo” na Tehnološko-metalurškom fakultetu.

Studenti su tokom dvočasovnog predavanja imali priliku da čuju korisne savete o sadržaju i formi radne biografije i motivacionog pisma. Na predavanju su izložene smernice za izbegavanje najčešćih grešaka u procesu prijavljivanja za posao. Prisutni su bili veoma zadovoljni učešćem na ovom predavanju jer su, između ostalog saznali kako da dođu do dobre preporuke, ali i kako da na najbolji način predstave svoja profesionalna dostignuća poslodavcima.

Ovom prilikom studenti Tehnološko-metalurškog fakulteta upoznali su se sa predstavnicima CzRK čija je osnovna uloga da pomaže studentima Univerziteta u Beogradu u razvijanju onih znanja i veština koje će im biti o značaja pri zapošljavanju, da pomogne u sticanju radnog iskustva tokom studija i da ih pripremi na uspešan prelazak na sledeći nivo razvoja karijere nakon diplomiranja.