Nagrade kompanijama za razvoj mladih talenata

Stanton Chase, međunarodna kompanija koja posluje i u Beogradu, ustanovila je ove godine nagradu "Talent Management Award" koja se dodeljuje kompanijama iz različitih industrija a koje u svom poslovanju imaju programe razvoja mladih talenata.

Prvu nagradu ove godine osvojila je kompanija Koka kola, čiji programi za razvoj mladih talenata i menadžmenta su ocenjeni kao najbolji.

Nagradu za najoriginalniji pristup u razvoju mladih kadrova dobila je kompanija Sosiete Ženeral koja je u saradnji sa Forumom mladih sa invaliditetom napravila program pod nazivom "inkluzivna akademija" čiji je cilj da osobama sa invaliditetom omogući konkurentnost na tržištu rada.

Potpredsednica Strategije i razvoja u komaniji Delta holding Marija Desivojević Cvetković primila je nagradu za najbolju srpsku kompaniju u razvoju mladih talenata. Cvetković je izjavila da cilj Delte nije samo da privuče najbolje kadrove već da ih zadrži, dobro obuči i motiviše kroz programe koji ih rotiraju kroz celu kompaniju kako bi upoznali različite segmente poslovanja, a značaj ovih programa ogleda se u tome što veliki broj mladih ljudi ostaje da radi u kompaniji.

Članovi žirija za dodelu nagrada bili su direktorka Univerzitetskog centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Dejana Lazić, predsednik upravnog odbora SAM-a Bojan Radun i profesor Ekonomskog fakulteta prof. dr Dragan Lončar.

Stanton Chase je međunarodna specijalizovana kompanija koja nudi klijentima uslugu pronalaženja i procene najviših rukovodećih kadrova.