Održano interaktivno predavanje: Samopouzdanje - ključ poslovnog uspeha

Beograd, 16. januar 2015. - Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu organizovao je danas u Svečanoj sali Rektorata Univerziteta u Beogradu interaktivno predavanje pod nazivom „Samopouzdanje – ključ poslovnog uspeha“.

Predavanje je održala Irena Dubak, sertifikovani trener asertivnosti, biznis kouč, akreditovani Master Biznis Administracije (MBA) i inženjer informacionih sistema, osnivač udruženja građana Kuća postignuća i autorka knjige „Bravo majstore – Moć pohvale i samopohvaljivanja“.

Studenti i diplomci su imali prilike da, kroz objašnjenja i živopisne primere predavača, nauče tehnike samopouzdane komunikacije: da se zauzmu za sebe i svoje ciljeve na adekvatan i socijalno prihvatljiv način, da primereno upućuju i primaju kritike i pohvale, da izgrade toleranciju na neprijatnosti, da postave granicu tj. kažu „NE“ sagovorniku a istovremeno ostanu profesionalni, da uspostave bolju kontrolu nad sobom i da prepoznaju i izbenu manipulaciju u razgovoru.

Ostavljeno je dosta prostora za pitanja i dileme učesnika tokom čitavog predavanja, te su mnogi od njih dobili i korisne savete za konkretne situacije.

O dobroj atmosferi, inspirisanoj interakciji između učesnika i predavača i kvalitetu samog događaja govore komentari studenata:

Odličan predavač, interaktivna nastava, podsećanje na važnost stvari koje zaboravimo.

Odlično predavanje. Sigurna sam da će mi koristiti. Već osećam dozu samopouzdanja. Hvala!

Dopada mi se predavač. Jasno, konkretno postavlja stvari, uči nas da poštujemo nas lično i druge.

Bravo! Predavanje je bilo odlično. Temeljno smo upoznati sa pojmom asertivnosti i sa obiljem primera.

....

NAJAVA:

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu poziva zainteresovane studente i mlade koji su diplomirali u prethodne dve godine na nekom od fakulteta Univerziteta u Beogradu da se prijave za interaktivno predavanje na temu „SAMOPOUZDANJE-KLJUČ POSLOVNOG USPEHA“.

Predavanje će se održati  u petak, 16.januara 2015. od 14.do 16 časova u zgradi Rektorata (sala 16), a održaće ga Irena Dubak, osnivač udruženja građana Kuća postignuća.

Cilj predavanja je da studenti steknu znanja i veštine koje će im pomoći u odlučnom i samopouzdanom predstavljanju na poslovnim intervjuima i radnim mestima, a i šire.

Studenti će imati prilike da postanu svesni  sopstvenih stilova ponašanja (agresivni, pasivni, pasivno-agresivni i asertivni), misli, okidača koji im pomažu i odmažu, kao i da se upoznaju sa principima kritikovanja i pohvaljivanja, tj. osnovama za adekvatno davanje i primanje povratnih informacija.

Mole se zainteresovani da se prijave do srede, 14. januara  2015. (do ponoći) popunjavanjem formulara koji se nalazi na linku: http://goo.gl/gm5hYx

Broj polaznika je ograničen. Svi studenti koji budu odabrani da prisustvuju biće o tome obavešteni  u četvrtak, 15. januara 2015. do 12h od strane Centra za razvoj karijere putem elektronske pošte.