Održan skup: Sticanje radnog iskustva - preduslov za dobro pozicioniranje na tržištu rada

Београд, 5.март 2015. – Данас је Центар за развој каријере Универзитета у Београду у сарадњи са Хеленским привредним удружењем Србије организовао скуп на тему: Стицање радног искуства – предуслов за добро позиционирање на тржишту рада“ у згради Ректората.

На скупу су се студентима обратили господин Цемпарас, потпредседник Хеленског привредног удружења, господин Хаџипетрос из Грчке амбасаде који су представили иницијативу да се за студенте завршних година омогући стицање радног искуства у компанијама чланицама овог удружења.

Затим су се студентима кратко представили представници компанија чланица који су представили отворене позиције за студенте Правног, Економског, ФОН-а, ФПН-а, Филолошког и Географског факултета – „Акса осигурање“, „Alpha Bank“, „Eurobank“, „Eurofast Global“, „Hotel Excelsior“, „Mellon Serbia“, „Metropol Palace“, „V+O Communication“ и „Vojvođanska banka“.

Студенти су имали прилике да постављају питања и сазнају више о процесу селекције, пожељним одликама кандидата и политици запошљавања директно од запослених у одељењима за људске ресурсе наведених компанија.

Потсећамо да је позив за пријављивање студената за обаљање тромесечне праксе отворен до 10.марта 2015. и детаљи се могу пронаћи на линку:

Позивамо студенте да се пријаве и искористе прилику да усаврше своја знања и вештине током студија.

Центар за развој каријере Универзитета у Београду иницирао је сарадњу са свим наведеним компанијама на плану обједињених активности у реализацији студентске праксе за студенте нашег универзитета и од почетка марта су потписани уговори о сарадњи са компанијама „Акса осигурање“, „Eurofast Global“, „Hotel Excelsior“, „Mellon Serbia“, „Metropol Palace“ и „V+O Communication“, док је потписивање уговора са преосталим компанијама планирано у наредном периоду.