Predstavljen "Vodič kroz diplome" koji poslodavcima omogućava lakše prepoznavanje obrazovnih profila zaposlenih

Представљен „Водич кроз дипломе“

У просторијама ЈП ЕМС представљен водич који  послодавцима омогућава  лакше препознавање образовних профила запослених

Београд, 10. март 2015. године – ЈП  ЕМС и Центар за развој каријере Универзитета у Београду и Универзитета Сингидунум  представили су информативни материјал за послодавце „Водич кроз дипломе“. Водич садржи информације које пружају послодавцима бољи увид у реформисане студијске програме на Универзитетима у Србији и самим тим  омогућавају лакше препознавање квалификација својих садашњих и будућих запослених.

„Водич кроз дипломе“ је настао као резултат заједничког рада партнера из конзорцијума Темпус пројекта „Развој каријерног вођења у циљу унапређења високог образовања у Србији“ www.careers.ac.rs као одговор на потребе послодаваца у погледу информација о новим студијским програмима и уопште новинама које доносе реформе високог образовања у Србији.

Као партнер на ТЕМПУС пројекту и једини послодавац из јавног сектора, ЈП ЕМС је активно учествовао у изради „Водича за дипломе“, који обезбеђује бољи увид у компетенције кандидата и препознавање квалитетних кадрова. Кроз сарадњу и учешће у бројним пројектима који имају циљ да унапреде професионални развој,  ЈП „Електромрежа Србије“ се труди да охрабри и подржи младе стручњаке како би своје каријере остварили у нашој земљи.

„За нас брига о младима представља бригу о будућности Србије и зато смо једно од ретких предузећа које чини конкретне кораке како би се младим и образованим људима пружила могућност за рад и професионални развој у земљи. Уверени смо да стручни кадрови представљају најважнији ресурс сваког успешног предузећа, зато ћемо се и у наредном периоду предано бавити улагањем у развој људских потенцијала“, истакла је на представљању „Водича за дипломе“ Кристина Бојовић,  извршни директор за људске ресурсе ЈП ЕМС.

Водич садржи податке о студијским програмима на универзитетима у Србији, и то на Универзитету у Београду, Универзитету у Новом Саду, Универзитету у Нишу, Универзитету у Крагујевцу и Универзитету Сингидунум. Податке су током прве половине 2014. године прикупили пројектни партнери - представници Студентске конференције Универзитета Србије, узимајући у обзир резултате раније спроведеног истраживања о реформама високог образовања.

Захваљујући представницима Министарства просвете и науке Републике Србије и Јавног предузећа Електромрежа Србије и њиховом учешћу у консултацијама за припрему Водича, структура података прати „Водич кроз акредитоване студијске програме на високошколским установама у Републици Србији“.  Израду Водича подржали су саветима и смерницама и европски партнери из пројектног конзорцијума са Универзитета у Падови, Универзитета у Свонсију и Универзитета у Шлезији. Комплетан „Водич за дипломе доступан је на страници http://www.careers.ac.rs/vodic-kroz-diplome.html

Детаљније информације можете преузети овде.

Презентације са скупа доступне су на сајту Темпус пројекта "CareerS" www.careers.ac.rs.