POSETA KOMPANIJI: Jugoslovensko dramsko pozorište, 27. mart i 30. april

NOVE STUDENTSKE POSETE

Saznajte iz prve ruke: Jugoslovensko dramsko pozorište, 27. mart i 30. april

Beograd 16. mart 2015. - Univerzitetski Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu organizuje dve posete Jugoslovenskom dramskom pozorištu, u petak 27. marta i u četvrtak, 30. aprila 2015. godine, za studente i diplomce Univerziteta u Beogradu. Prva poseta u martu namenjena je studentima i diplomcima Filološkog, Filozofskog, Fakulteta političkih nauka i Fakulteta organizacionih nauka (studijski program: menadžment i organizacija), dok će studenti i diplomci sa Elektrotehničkog, Mašinskog, Arhitektonskog i Fakulteta bezbednosti imati priliku da posete JDP u aprilu.

Jugoslovensko dramsko pozorište u Beogradu, osnovano 1947,  najveće je dramsko pozorište u regionu,  s preko šezdeset sezona kontinuirane produkcije pozorišnih predstava i gostovanja u zemlji i u inostranstvu. Često gostuje u zemljama bivše Jugoslavije, ali i širom Evrope, u Južnoj i Severnoj Americi. Član je prestižne Unije teatara Evrope od 2006. godine i višestruko je nagrađivano na svim vodećim festivalima u regionu i Srbiji.

Tokom poseta, učesnici će se najpre upoznati sa istorijom i funkcionisanjem JDP-a kao institucije. Takođe, imaće priliku da upoznaju zaposlene u pozorištu,  čuju kako izgleda njihov tipičan radni dan i saznaju o specifičnostima rada u ovoj ustanovi. Na kraju, biće reči i o tome koja su poželjna znanja, veštine i karakteristike zaposlenih. Sadržaj posete prilagođen je ciljnoj grupi učesnika, te će u prvoj poseti sa studentima razgovati dramaturzi – Miloš Krečković i Periša Perišić, PR menadžer Svetlana Paroški i informacioni stručnjak Jelena Kovačević, dok će u drugoj poseti studente ugostiti tehnički direktor Milivoje Buturović, arhitekta Ivana Krnjić, Ljubiša Blagojević, šef službe tehničkog održavanja i nadzora, i ponovo informacioni stručnjak Jelena Kovačević.

Broj mesta je ograničen i prijava je obavezna. Prijavljivanje za prvu posetu otvoreno je do 22. marta a za drugu do 25. aprila.  Prijavni formulari dostupni su na sledećim linkovima:

Poseta u martu: http://goo.gl/dhesg5

Poseta u aprilu: http://goo.gl/02eQi4

Program „Saznajte iz prve ruke” organizuje Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu sa ciljem da se studentima i diplomcima Univerziteta u Beogradu – u direktnom kontaktu sa zaposlenima u najuspešnijim ustanovama i kompanijama iz različitih sektora – omogući sticanje novih znanja o funkcionisanju savremenog tržišta rada, kao i da se informišu o tome koje će im veštine biti od značaja pri zapošljavanju i daljem obrazovanju.

Do sada su studenti koji su učestvovali u ovom programu imali prilike da vide i čuju kako izgleda raditi u Telenoru, Banca Intesi, Microsoftu, privatnoj bolnici Bel Medic, u advokatskoj  kancelariji „Karanović i Nikolić”,  TV Foxu, farmaceutskoj kompaniji Merck Sharpe & Dohme, pivari Carlsberg u Čelarevu, cementari Holcim u Popovcu, kompanijama  Coca-Cola Hellenic, Hemofarm u Vršcu,  DIN fabrici duvana a.d. Niš u sastavu Philip Morris International u Nišu, British American Tobacco,  Ernst&Young-u,  IBM-u, agenciji McCann Group, fabrici Tigar u Pirotu itd.