POSETA KOMPANIJI: Jugoslovensko dramsko pozorište 30. aprila!

Univerzitetski Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu organizuje drugu po redu posetu Jugoslovenskom dramskom pozorištu, u četvrtak, 30. aprila 2015. godine, za studente i diplomce Elektrotehničkog, Mašinskog, Arhitektonskog i Fakulteta bezbednosti.

Jugoslovensko dramsko pozorište u Beogradu, osnovano 1947,  najveće je dramsko pozorište u regionu,  s preko šezdeset sezona kontinuirane produkcije pozorišnih predstava i gostovanja u zemlji i u inostranstvu. Često gostuje u zemljama bivše Jugoslavije, ali i širom Evrope, u Južnoj i Severnoj Americi. Član je prestižne Unije teatara Evrope od 2006. godine i višestruko je nagrađivano na svim vodećim festivalima u regionu i Srbiji.

Tokom posete, učesnici će se najpre upoznati sa istorijom i funkcionisanjem JDP-a kao institucije. Takođe, imaće priliku da upoznaju zaposlene u pozorištu,  čuju kako izgleda njihov tipičan radni dan i saznaju o specifičnostima rada u ovoj ustanovi. Na kraju, biće reči i o tome koja su poželjna znanja, veštine i karakteristike zaposlenih. Studente će ugostiti tehnički direktor Milivoje Buturović, arhitekta Ivana Krnjić, Ljubiša Blagojević, šef službe tehničkog održavanja i nadzora i informacioni stručnjak Jelena Kovačević.

Broj mesta je ograničen i prijava je obavezna. Prijavljivanje je otvoreno do 25. aprila.

Prijavni formular dostupan je na sledećem linku: http://goo.gl/02eQi4

Prva poseta, koja je realizovana 27. marta, bila je namenjena studentima Filološkog, Filozofskog, Fakulteta političkih nauka i Fakulteta organizacionih nauka. Tokom tročasovnog druženja sa informacionim stručnjakom mr Jelenom Kovačević, dramaturzima Milošem Krečkovićem i Perišom Perišićem, PR menadžerom Svetlanom Paroški i inspicijentom drame Markom Ajvaz studenti su imali prilike da obiđu pozorišnu biblioteku, glumačke garderobe, slikarsku radionicu, probnu salu, Dvoranu Scene „Ljuba Tadić“ i Glumački salon.

Živopisne priče domaćina o istorijatu pozorišta i značajnim događajima, kao i anegdote o predstavama i glumcima inspirisale su studente za različite diskusije o kulturi i umetnosti.  Opis delatnosti pozorišta i zanimanja zaposlenih, kao i njihovo široko obrazovanje i zanimljiva životna iskustva, podstakli su razmišljanja i pitanja studenata o mogućnostima za razvoj karijere u kulturnim ustanovama. Takođe, zaposleni su svojim dobronamernim savetima motivisali studente da ispoljavaju svoju kreativnost u profesijama, da sa ljubavlju biraju zanimanje, da budu proaktivni, saradljivi i podržavajući jedni prema drugima. Mnogi od njih su nakon ovog iskustva izrazili želju da se uključe u volontiranje pri nekoj kulturnoj ustanovi.

Neki od komentara studenata koji oslikavaju podsticajnu atmosferu posete su sledeći:

Zaposleni su bili izuzetno ljubazni, predusretljivi i raspoloženo odgovarali na naša pitanja u vezi sa radom pozorišta, ali i njihovim konkretnim zaduženjima.

Dobili smo veliki broj informacija o funkcionisanju pozorišta, obišli prostorije, upoznali predivne ljude koji tamo rade.

Vrlo mi je značilo upoznavanje sa istorijom samog pozorišta što je vrlo proširilo moj pogled na ovo divno pozorište.

Program „Saznajte iz prve ruke” organizuje Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu sa ciljem da se studentima i diplomcima Univerziteta u Beogradu – u direktnom kontaktu sa zaposlenima u najuspešnijim ustanovama i kompanijama iz različitih sektora – omogući sticanje novih znanja o funkcionisanju savremenog tržišta rada, kao i da se informišu o tome koje će im veštine biti od značaja pri zapošljavanju i daljem obrazovanju.