POSETA KOMPANIJI: Beogradska pekarska industrija KLAS, 15.april

NOVA STUDENTSKA POSETA KOMPANIJI

BEOGRADSKA PEKARSKA INDUSTRIJA KLAS, 15. april 2015.

Beograd, 17. april 2015. – Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu organizovao je u sredu, 15. aprila 2015. godine posetu fabrike Beogradske Pekarske IndustrijeKLAS u Zemunu.

Fabriku su posetili studenti Poljoprivrednog, Tehnološko-metalurškog, Mašinskog i Hemijskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

U večernjim satima, kada fabrikom počinje da se širi miris hleba, studente su srdačno dočekali HR direktor Nataša Pančić, direktor proizvodnje Lazar Marković – autor recepta čuvenog hleba Sava, rukovodilac kvaliteta Divna Jovanović i marketing menadžer Katarina Kresojević.

Grupa posetilaca imala je prilike da se upozna sa istorijatom, delatnošću i standardima jednog od najvećih proizvođača hleba i peciva u Srbiji, zatim da vidi laboratoriju i da se upozna sa uređajima koji se tamo koriste, kao i da, u proizvodnom pogonu, isprati ceo proces proizvodnje linijskog hleba, specijalnih vrsta hleba i peciva.

U završnom delu posete, u neformalnoj atmosferi uz posluženje u vidu vrućeg peciva, studenti su mogli da se raspitaju o svemu što ih zanima – od strukture i kvalifikacija zaposlenih, preko poželjnih karakteristika budućih zaposlenih do mogućnosti volontiranja i obavljanja prakse.

Poseta je ocenjena maksimalnom ocenom od strane svakog posetioca. Na pitanje o tome kako će ovo zanimljivo iskustvo uticati na njihov dalji razvoj,  neki od studenata odgovorili su:

Dobila sam puno saveta za dalje planove, dobila sam neke nove ideje kako mogu da se prijavim za prakse, posao u drugim industrijama.

Hrabrija sam u potrazi za poslom i usavršavanjem.

Ovo iskustvo mogu iskoristiti u poboljšanju vlastite proizvodnje.

Mogu iskoristiti tako što vidim u kom pravcu industrija napreduje, šta će biti potrebno u skorijoj budućnosti itd.

Ovo iskustvo samo je pojačalo moju želju za radom u prehrambenoj industriji.

Ova poseta predstavlja sastavni deo programa "Saznajte iz prve ruke", koji je osmišljen kako bi se studentima i diplomcima Univerziteta u Beogradu omogućilo da u direktnom kontaktu sa zaposlenima u najuspešnijim kompanijama iz različitih sektora steknu nova znanja o funkcionisanju savremenog tržišta rada.

Narednu posetu Centar organizuje Jugoslovenskom dramskom pozorištu, 30. Aprila 2015. za studente i diplomce Arhitektonskog, Mašinskog, Elektrotehničkog i Fakulteta bezbednosti.

Prijavljivanje se obavlja putem linka http://goo.gl/02eQi4

NAJAVA:

Beograd 30.mart 2015. - Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu organizuje za studente i diplomce Tehnološko-metalurškog, Poljoprivrednog i Hemijskog fakulteta Univerziteta u Beogradu posetu Beogradskoj pekarskoj industriji “Klas”, u sredu, 15. aprila 2015. godine, sa početkom u 20h.

“Klas” sa svojom tradicijom dugom više od 60 godina predstavlja jednog od najvećih proizvođača hleba i peciva u Srbiji. Studenti će imati priliku da u večernjim satima posete fabriku u Zemunu, upoznaju istorijat, strukturu i organizaciju rada kompanije, isprate proces proizvodnje linijskog hleba, specijalnih vrsta hleba i peciva, obiđu laboratoriju, saznaju u razgovoru sa zaposlenima kako izgleda njihov tipičan radni dan, kao i koje veštine i sposobnosti čine potencijalnog kandidata kompetentnim za zapošljavanje u ovakvoj kompaniji.

Zbog ograničenog broja mesta prijava je obavezna.

Prijavljivanje je otvoreno do četvrtka, 9. aprila. 2015.

Prijavni formular je dostupan na sledećem linku: http://goo.gl/forms/LQBQvQxawX

Do sada su studenti koji su učestvovali u ovom programu imali prilike da vide i čuju kako izgleda raditi u Telenoru, BancaIntesi, Microsoftu, privatnoj bolnici Bel Medic, u advokatskoj  kancelariji Karanović i Nikolić,  TV FOXu, farmaceutskoj kompaniji Merck Sharpe & Dohme, pivari Carlsberg u Čelarevu, cementari Holcim u Popovcu, kompanijama  Coca-Cola Hellenic, Hemofarm u Vršcu,  DIN fabrici duvana a.d. Niš u sastavu PHILIP MORRIS INTERNATIONAL u Nišu, British American Tobacco,  Ernst&Young-u,  IBM-u, agenciji McCann Group, fabrici TIGAR u Pirotu, banci Eurobank EFG itd.