Održano predavanje kompanije "youngculture" Moderne Web i Front-end tehnologije

Beograd, 27. april 2015. - Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu, u saradnji sa kompanijom „youngculture“ organizovao je 24. aprila 2015. godine, u zgradi Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, predavanje pod nazivom „Moderne Web i Front-end tehnologije“.

Predavanje je održao  Žarko Šušnjar, Senior Software Engineer kompanije youngculture.

Studenti su tokom ovog predavanja mogli da se uz kratak osvrt na istoriju razvoja interneta, web strana i aplikacija, upoznaju sa tehnologijama, tehnikama i rešenjima koja su dovela do onih koje se koriste danas. Kako se Front-end tehnologije menjaju iz meseca u mesec, vrlo je važno poznavanje nekadašnjih rešenja i njihovih dobrih i loših osobina koje su dovele do stvaranja novih, koje će, opet, zbog svojih mana biti zamenjena u bliskoj budućnosti.

Učesnici su imali priliku da čuju više o razvoju modernih korisničkih interfejsa web aplikacija, kako su Frontend inženjeri postali danas veoma traženi da tržištu rada, zašto je frontend razvoj mnogo dinamičniji i zanimljiviji od razvoja web servisa ili baza podataka i kako uvek biti u toku i ostati konkurentan na tržištu rada.

Ostavljeno je dosta prostora za pitanja i dileme učesnika tokom čitavog predavanja, a mnogi od njih su dobili i korisne savete za konkretne situacije.

Predavanju su prisustvovali studenti završnih godina studija i diplomirani studenti Elektrotehničkog, Matematičkog i Fakulteta organizacionih nauka, ali i drugi studenti koji su zainteresovani za razvoj karijere u oblasti informacionih tehnologija.

O dobroj atmosferi, inspirisanoj interakciji između učesnika i predavača i kvalitetu samog predavanja govore komentari studenata:

-       Zadovoljna sam predavanjem, prezentovane su sve aktuelne tehnologije sa prednostima i manama.

-       Dobar i iskusan predavač.

-       Jako značajno predavanje za moje buduće usavršavanje.

-       Dobro organizovano, dobro odabrane informacije za predavanje.

-       Zadovoljan sam provedenom vremenu na predavanju, jako korisno predavanje.

Ovo je drugo u nizu predavanja koje se realizovalo u saradnji sa kompanijom „youngculture“ tokom 2015. godine na fakultetima u sastavu Univerziteta u Beogradu u okviru programa Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu  „Lekcije iz prakse“.

Realizaciju predavanja podržala je donacijom osveženja kompanija "Nestle Adriatic S d.o.o.".