Privredni forum mladih 2015

Привредни форум младих 2015 је регионални студентски пројекат у организацији Студентске конференције универзитета Србије (СКОНУС), који ће бити реализован у периоду од 21. до 23. априла 2015. године у Београду. Циљ пројекта је да окупи представнике привреде, академске заједнице, државе и студената како би се утицало на смањење незапослености и допринело усаглашавању система образовања са реалним потребама тржишта рада.

Тема овогодишњег Форума ће бити усклађивање високообразовног система потребама тржишта рада; проблем незапослености и све већа емиграција младих стручњака.

На Форуму ће бити организовани округли столови у вези са потребним компетенцијама, знањима и вештинама студената у различитим гранама привреде. Поред округлих столова, биће организована и панел-дискусија на тему: „Усклађивање високообразовног система потребама тржишта рада; проблем незапослености и све већа емиграција младих стручњака“. Оваква дискусија ће допринети идентификовању кључних проблема који доводе до високе незапослености и емиграције младих стручњака, проблема образовног високошколског система и дефинисати смернице за реформу студијских програма прилагођавању реалним потребама тржишта рада,чиме би се преокренула тенденција раста незапослености код младих. Овакав вид комуникације ће обезбедити директан контакт представника академске заједнице и студената са релевантним представницима државних институција и привреде у циљу налажења правог решења кроз међусобну комуникацију, примедбе, сугестије, похвале, компромис итд.
Планиран је и простор за иностране предаваче, представнике земаља у привредном успону, који ће учесницима преносити своја искуства и сугестије као могућа решења за запошљавање младих.
За студенте ће бити организована предавања и радионице, која ће за циљ имати оснаживање њихове способности у сферама менаџмента, самопредузетништва и сл., као и њихово повезивање са привредом како би се смањила незапосленост код младих.

Студенти који желе да учествују на конференцији могу се пријавити путем следећег линка:

Више информација о самој конференцији можете пронаћи на сајту www.pfm.rs, као и на Фејсбук страници https://www.facebook.com/pfm2015