Više od 70 studenata Univerziteta u Beogradu na praksi u preduzeću TELEKOM SRBIJA

Beograd, 19.maj 2015. - Zahvaljujući uspešnoj saradnji Univerziteta u Beogradu – Centra za razvoj karijere sa  Preduzećem za telekomunikaciju „Telekom Srbija a.d.“ tokom 2015.godine u ovom preduzeću obaviće stručnu praksu preko sedamdeset studenata završnih godina prvog stepena studija na Univerzitetu u Beogradu.

Studenti završnih godina prvog stepena studija su u prilici da u kompaniji Telekom Srbija a.d. obave obaveznu stručnu praksu koja je predviđena utvrđenim nastavnim planom i programom fakulteta.  Praksa traje do mesec dana i za svakog studenta na praksi obezbeđena je mentorska podrška.

Na konkurs koji je bio otvoren tokom  aprila studenti su se mogli prijaviti za  obavljanje prakse u drugom, trećem i četvrtom kvartalu tekuće 2015. godine i pored biografije dostavljali su uput sa fakulteta. Tokom trajanja konkursa prijavilo se ukupno 248 kandidata. Najviše prijava je pristiglo sa FON-a,  Ekonomskog, ETF-a i Saobraćajnog fakulteta.

Prema izveštaju o realizovanoj seleciji kandidata  odobrena je praksa za:

·         15 studenata Ekonomskog fakulteta

·         19 studenata Fakulteta organizacionih nauka

·         15 studenata Elektrotehničkog fakulteta

·         16 studenata Saobraćajnog fakulteta

·         i za po 3 studenta Filozofskog i Matematičkog fakulteta

koji će do kraja 2015. godine obavljati stručnu praksu uz mentorsko praćenje u Direkciji za finansije, Direkciji za poslovne korisnike, Direkciji z a privatne korisnike, Direkciji za IT podršku i IT servise, Direkciji za tehniku, Direkciji za ljudske resurse.

Univerzitet u Beogradu – Centar za razvoj karijere sarađuje na organizacijii i realizaciji studentske prakse sa preduzećem „Telekom Srbija“ na osnovu Ugovora o saradnji od maja 2014. godine. Očekuje se da sledeći konkurs bude otvoren početkom 2016.godine za studente koji će praksu moći da obave tokom sledeće godine.