Održana radionica SIMULACIJA DISKUSIONIH GRUPA

Beograd, 10.6.2015. - Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu organizovao je danas za studente i diplomce radionicu „Simulacija diskusionih grupa“ u zgradi Rektorata. Učesnici su mogli od predavača Ksenije Kastratović, HR konsultanta sa bogatim iskustvom u oblastima regrutacije, selekcije i usavršavanja zaposlenih, da saznaju korisne savete o tome kako na najbolji način da se predstave poslodavcu.

Zainteresovani su mogli da nauče više o analitičkom mišljenju, dobroj komunikaciji, timskom radu i značaju preduzimanja inicijative, kao i o metodu diskusionih grupa, koji poslodavci sve češće koriste pri selekciji kandidata za posao.

Nekoliko studenata je imalo priliku da učestvuje u simulaciji, dok su ostali prisutni pažljivo posmatrali njihovo ponašanje tokom rešavanja zadatka. Nakon završene simulacije usledila je diskusija i komentari o njenim rezultatima i načinima kakoda prilikom selekcije prikažemo ponašanje koje će istaći naše kvalitete i potencijale.

Realizaciju radionice podržala je donacijom osveženja kompanija "Nestle Adriatic S d.o.o."

NAJAVA:

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu organizuje radionicu “Simulacija diskusionih grupa” u sredu, 10. juna 2015. godine u zgradi Rektorata. Na radionicu se mogu prijaviti studenti i diplomirani studenti Univerziteta u Beogradu koji su zainteresovani da unaprede veštine predstavljanja poslodavcu.

Učesnici će imati prilike da upoznaju jedan od metoda selekcije kandidata koji je sve češće u upotrebi, a to je metod diskusionih grupa. Tokom primene ovog metoda, HR stručnjaci posmatraju i procenjuju ponašanje kandidata u grupi tokom rešavanja nekog zadatka.

Na radionici će 10 učesnika imati priliku da aktivno učestvuje u simulaciji, dok će ostali moći da posmatraju i da se uključuju kroz pitanja i komentare nakon simulacije. Cilj radionice je da pripremi studente i diplomirane studente da prilikom selekcije za posao demonstriraju ponašanje koje će ukazivati na njihove kvalitete i potencijale.

Prijava za učešće na radionci obavlja se popunjavanjem kratkog formulara na sledećem linku: https://goo.gl/3OB2fb

Zbog ograničenog broja mesta, broj učesnika je ograničen. O statusu prijave studenti će biti obavešteni putem telefona ili elektronske pošte do 8. juna 2015.