Dobri rezulati na praksi omogućili zaposlenje u grčkim kompanijama

Beograd, 10. 7. 2015. - Danas je u Rektoratu Univerziteta u Beogradu svečano obeležen završetak programa “Grčke kompanije uz studente u Srbiji- program tromesečne prakse" . Program je pokrenulo Helensko poslovno udruženje Srbije u saradnji sa Grčkom ambasadom i Univerzitetom u Beogradu, a u  cilju promocije kompanija - članica i mogućnosti da budući mladi preduzetnici steknu radno iskustvo i povežu se sa tržištem rada.

Svečanosti su prisustvovali polaznici programa, studenti Pravnog, Ekonomskog, Filološkog, Filozofskog, Geografskog, Fakulteta političkih i Fakulteta organizacionih nauka, predstavnici Grčke Ambasade, Helenskog poslovnog udruženja, Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu i kompanija: AXA Osiguranje, Alpha Bank a.d., Eurobank a.d, Eurofast Global d.o.o., Hotel Excelsior a.d, Mellon Serbia d.o.o, V+O Communication ltd d.o.o, Vojvođanska banka a.d

Za program prakse u grčkim kompanijama prijavilo se preko 250 studenata, a priliku da prvo radno iskustvo u periodu od kraja marta do kraja juna meseca 2015. godine stekne zahvaljujući ovom programu dobilo je 17 studenata. Po uspešno obavljenoj praksi posao su dobila dva studenta.

O važnosti prakse tokom studija i za sticanje samopouzdanja i donošenja karijernih odluka, kao i o značaju sticanja praktičnih veština govorio je gospodin Stefanos Karapetsis, član Upravnog odbora Helenskog poslovnog udruženja i generalni direktor “Mellon Serbia”. Istakao je da će se, nakon uspešnog pilotiranja ovog programa, sledeće godine Helensko poslovno udruženje potruditi da veći broj kompanija uzme učešće i da broj ponuđenih pozicija za praksu bude veći.

Reči pohvale ovoj inicijativi i zadovoljstvo što je mladim ljudima omogućena prilika da steknu prvo radno iskustvo u grčkim kompanijama uputila je gospođa Sofia Tsamiha, načelnik Odeljenja za ekonomske i trgovinske odnose Grčke Ambasade u Beogradu.

Milena Vujović iz Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata istakla je značaj partnerstva Univerziteta u Beogradu, Grčke ambasade i Helenskog poslovnog udruženja u Srbiji, predstavila  je neke programe povezivanja akademske i poslovne zajednice u cilju unapređenja zapošljivosti studenata i iznela rezultate iz evaluacije programa koje je Centar sproveo.

Katarina Todorović, mentor u Vojvođanskoj banci izrazila je zadovoljstvo učešćem u programu, zalaganjem, visokom motivacijom i posvećenošću pet studenata koji su praksu obavili u banci.

Okupljenima se obratila studentkinja Filoloskog fakulteta, Ksenija Janković, kojoj je kao i njenom kolegi sa Fakulteta organizacionih nauka nakon uspešno obavljene prakse ponuđen posao u Hotelu Excelsior. Ona je u svom izlaganju izrazila zadovoljstvo zbog dobijene prilike da stekne praktične veštine, pohvalila mentore i kolege koji su pokazali izuzetnu posvećenost, spremnost da prenesu znanje i pruže neophodnu podršku za obavljanje radnih zadataka.

Nakon izlaganja pomenutih učesnika, mentori iz kompanija svečano su uručili svojim praktikantima sertifikate o uspešno obavljenoj praksi i poželeli im sreću u daljem razvoju karijere.

foto galerija