Održana radionica karijernog savetovanja "Budućnost u zapošljivosti"

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u saradnji sa kompanijom “Continental” organizovao je radionicu za studente i diplomirane studente pod nazivom “Budućnost u zapošljivosti” u četvrtak, 05.11.2015. u zgradi Rektorata Univerziteta u Beogradu. Radionicu je vodila Tanja Božić, HR Business Partner u kompaniji Continental.

Tokom radionice studenti su imali prilike da preispitaju svoja profesionalna interesovanja i vrednosti, da nauče da postavljaju ciljeve u karijeri, da vežbaju predstavljanje poslodavcu na intervjuu za posao, da isprobaju rešavanje problema u timu i upoznaju se sa različitim aspektima zapošljivosti. Studenti su bili veoma aktivni na radionici, diskutujući o problemima i mogućim rešenjima u vezi sa razvojem karijere.

Na radionici je učestvovalo 25 studenata različitih fakulteta Univerziteta u Beogradu. Prema ocenama učesnika radionica je bila veoma korisna i inspirativna. Neki od komentara su:
Uvek aktuelna tema koja je bitna za mlade ljude.“
„Korisne informacije za studente na početku karijere.“
„Bar jedan korak smo bliži željenom poslu.“

Edukativne programe ovog tipa Centar organizuje tokom cele godine sa ciljem da studentima pomogne da ovladaju neophodnim veštinama i znanjima, kako bi se što bolje pripremili za tržište rada nakon diplomiranja.

NAJAVA

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u saradnji sa kompanijom Continental organizuje 5.novembra 2015.godine radionicu karijernog savetovanja pod nazivom „Budućnost u zapošljivosti“.

Učesnici radionice imaće priliku da istraže i saznaju:

• šta ih najviše zanima i privlači u karijeri
  • zašto je bitno formalno obrazovanje
  • koje veštine su neophodne u radnom okruženju i kako ih razviti
  • kako pronaći praksu i kako se ponašati u radnoj sredini
  • kako se predstaviti i povezati sa poslodavcima
  • kako se pripremiti za traženje posla

Radionica je namenjena studentima završnih godina osnovnih i master studija Univerziteta u Beogradu. Održava se u četvrtak, 5. novembra 2015. u zgradi Rektorata, u trajanju od četiri sata. Voditeljka radionice je Tanja Božić, master ekonomista i HR Business Partner u kompaniji Continental.

Broj učesnika je ograničen, a zainteresovani se mogu prijaviti slanjem radne biografije na saradnja@razvojkarijere.bg.ac.rsi popunjavanjem upitnika putem sledećeg linka http://goo.gl/forms/Xm7K8UB2e3

Rok za prijave je 30.10.2015. Prijavljeni kandidati će o statusu prijave biti obavešteni putem telefona ili elektronske pošte, najkasnije do 03.11.2015.