Održano predavanje "Tehnike polaganja međunarodno priznatih ispita (FCE, CAE, CPE, TOEFL, IELTS)"

Univerzitet u Beogradu – Centar za razvoj karijere organizovao je u utorak, 17.novembra 2015. godine od 14.30 do 16.30 časova u svečanoj sali Rektorata Univerziteta u Beogradu predavanje posvećeno otklanjanju dilema vezanih za polaganje međunarodno priznatih ispita stranih jezika neophodnih za studiranje u inostanstvu pod nazivom:  „Tehnike polaganja međunarodno priznatih ispita (FCE, CAE, CPE, TOEFL, IELTS)“.

Predavanje su održale Ivana Jovanović, menadžer ljudskih resursa u Obrazovnom centru „Equilibrio“, diplomirani filolog i Milena Milojević profesorka u Obrazovnom centru „Equilibrio“, diplomirani filolog.

Studenti su tokom ovog interaktivnog predavanja mogli da: razjasne nedoumice oko polaganja testova stranih jezika, saznaju više o strukturi samih testova, dobiju korisne savete o taktikama polaganja, neophodnom jezičkom nivou koji student treba da poseduje, kao i konkretne primere pitanja koja se mogu pojaviti na testovima.

Studenti i diplomci su imali priliku da, kroz objašnjenja i konkretne primere, nauče da se pripreme za test i pravilno postupe u izboru testa. Predavači su istakli da je pri popunjavanju testova važno da se obrati pažnja na vreme i pri pisanju eseja da obrate pažnju na broj reči jer je najčešće limitiran. Predavači su takođe dodali da je priprema i vežba pre polaganja ipak najvažnija.

Predavanje je bilo interaktivno, tako da su prisutni imali dosta prostora za pitanja i dileme tokom čitavog predavanja, a mnogi od njih su dobili i korisne savete za konkretne situacije. Učesnici su imali priliku aktivno da učestvuju na predavanju, jer su predavači vizuelno prikazivali primere testova koje su na licu mesta učesnici mogli da rešavaju i dobijaju sugestije, komentare od predavača.

Predavanju su prisustvovali studenti, studenti završnih godina i diplomci sa različitih fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Dobru atmosferu, inspirativnu interakciju između učesnika i predavača i kvalitet predavanja potvrđuju i komentari učesnika.

• Korisno predavanje, aktuelno, saznala sam dosta novih infomacija.
  • Izuzetno predavanje, puno korisnih stvari sam saznao.
  • Jako zanimljivo u poučno predavanje, značajno mi je pomoglo da se odlučim koji test ću da polažem.
  • Stručni predavači, pokrivenost svih relevantnih pitanja.

Snimak predavanja možete pogledati na Media portalu RCUB-a na linku: http://media.rcub.bg.ac.rs/?p=4814

NAJAVA:

Centar za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu u saradnji sa Obrazovnim centrom "Equilibrio" organizuje predavanje pod nazivom "Tehnike polaganja međunarodno priznatih ispita (FCE, CAE, CPE, TOEFL, IELTS)".

Predavanje će se održati u utorak, 17.11.2015. u Svečanoj sali zgrade Rektorata Univerziteta u Beogradu (Studentski trg 1) sa početkom u 14.30 časova.

Studenti će moći tokom ovog predavanja da razjasne nedoumice oko polaganja testova stranih jezika, saznaju više o strukturi samih testova, dobiju korisne savete o taktikama polaganja, neophodnom jezičkom nivou koji student treba da poseduje, kao i konkretne primere pitanja koja se mogu pojaviti na testovima.

Predavanje će održati profesorke iz Obrazovnog centra Equilibrio, Ivana Jovanović i Milena Milojević.

Pozivaju se svi zainteresovani studenti za ovu temu da popune kratak formular OVDE i radi uspešne organizacije tako najave svoj dolazak Centru za razvoj karijere do 15.11.2015.