Studenti posetili kompaniju JTI

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu organizovao je posetu kompaniji JTI u ponedeljak, 16.11.2015. godine. Prostorije kompanije JTI na Novom Beogradu posetilo je 30 studenata Univerziteta u Beogradu. Nakon obilaska kancelarija, pozdravnu reč studentima uputila je domaćin posete Marija Ilić, specijalista za regrutaciju i razvoj talenata, kao i generalni direktor Chris Woods. Zatim su usledile prezentacije zaposlenih u sektorima marketinga i prodaje, finansija, informacionih tehnologija, prava, ljudskih resursa, korporativnih poslova i komunikacija.

Posetioci su imali prilike da se upoznaju sa funkcionisanjem svakog od sektora kao i kompanije u celini, a zaposleni su bili otvoreni za pitanja i savete studentima. Nakon prezentacija sektora, usledilo je neformalno druženje i ćaskanje uz ručak. Studenti su tokom posete dobili smernice za dalji razvoj karijere, podršku i inspiraciju da konstantno uče i napreduju.

Ovakvo iskustvo studentima je bilo vrlo zanimljivo i značajno, što oslikavaju i njihovi komentari:

„U daljem planiranju karijere usvojiću i implementiraću sve savete koje sam čula tokom posete, a isto tako postaću više motivisana da napredujem.“

„Usmeriću se na sektor koji me najviše zanima, sada kada sam čula čime se koji sektor bavi.“

„Svi saveti koje smo dobili su korisni, takođe informacije o programima praksi i mogućnostima za zaposlenje.“

„Sve savete dobijene od predavanja svakog odeljenja mogu iskoristiti u procesu apliciranja za praksu, posao, ne samo u ovoj kompaniji nego i šire.“

Programe povezivanja studenata sa poslovnom zajednicom Centar organizuje tokom cele godine, sa ciljem da studentima pomogne da se što bolje pripreme za tržište rada nakon diplomiranja.

NAJAVA:

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu organizuje posetu kompaniji JTI, u ponedeljak, 16.11.2015. godine.  Poseta je namenjena studentima završnih godina i diplomiranim studentima Ekonomskog, Pravnog, Filozofskog i Fakulteta organizacionih nauka.

Rok za prijave je 11.11.2015.

Tokom posete, studenti će imati prilike da saznaju iz prve ruke kako funkcioniše velika internacionalna kompanija. Predstavnici različitih sektora govoriće o tome kako funkcioniše svaki sektor, ko su zaposleni u njemu i koja je njegova uloga u celokupnoj organizaciji. Nakon ovih kratkih prezentacija, uslediće neformalni deo posete, gde će studenti moći da popričaju sa zaposlenima i praktikantima kompanije o svim pitanjima koja ih zanimaju.

Zbog ograničenog broja mesta, broj učesnika je ograničen. Prijavljivanje se obavlja popunjavanjem formulara http://goo.gl/forms/qx4HEKsBJK

O statusu prijave učesnici će biti obavešteni putem telefona ili elektronske pošte.