Realizovana poseta studenata kompaniji ITekako

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata ovog meseca organizovao je još jednu posetu kompaniji u četvrtak, 19.11.2015. Kompaniju ITekako koja se bavi informacionim tehnologijama posetilli su studenti završnih godina Matematičkog, Elektrotehničkog i Fakulteta organizacionih nauka. Studenti su imali prilike da prošetaju prostorijama kompanije, da se informišu o uslovima obavljanja prakse i zapošljavanja u kompaniji, kao i da sa starijim kolegama porazgovaraju o različitim karijernim mogućnostima i iskustvima. U neformalnoj atmosferi, studenti su bili slobodni da podele sa zaposlenima svoje dileme i potraže savete za razvoj karijere.

O pozitivnim utiscima o poseti svedoče komentari studenata:

“Kao neko ko nema radnog iskustva, mnogo mi znači ovakva poseta da bih znao šta mogu da očekujem i šta se od mene očekuje.”

“Meni je bilo najinteresantnije da vidim kako se radi u IT kompaniji, kako ljudi sa različitim nivoima znanja rešavaju zajedno različite probleme.”

“Najkorisnije mi je bilo da čujem iskustva zaposlenih u nalaženju posla i njihovo iskustvo rada u privatnoj firmi.”

Centar za razvoj karijere je tokom ove godine organizovao studentske posete sledećim organizacijama: ITekako, Japan Tobacco International, ProCredit Bank, Hotel Hyatt, Beogradska pekarska industrija Klas i Jugoslovensko dramsko pozorište. U ovom CzRK programu  - “Posete kompanijama” ove godine je učestvovalo oko 160 studenata i diplomiranih studenata Univerziteta u Beogradu.

NAJAVA

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu organizuje posetu kompaniji ITekako, u četvrtak, 19.11.2015. godine.

ITekako je firma u razvoju koja posluje 10 godina proizvodeći softverska rešenja za klijente širom sveta, konstantno proširujući svoj tim kompetentnim i talentovanim inženjerima.

Stoga, poseta je namenjena studentima završnih godina i diplomiranim studentima Elektrotehničkog, Matematičkog i Fakulteta organizacionih nauka, zainteresovanima za oblast informacionih tehnologija. U neposrednom kontaktu sa zaposlenima, posetioci će moći da saznaju kako je raditi u ovakvoj firmi, koji su izazovi zaposlenih na različitim projektima, kao i koje kompetencije su potrebne za priključivanje ovakvom timu.

Zbog ograničenog broja mesta, broj učesnika je ograničen. Prijavljivanje se obavlja popunjavanjem formulara http://goo.gl/forms/QFyMs0L7nL

Rok za prijave: 16.11.2015.

O statusu prijave kandidati će biti obavešteni putem telefona ili elektronske pošte.