Održana radionica „Spremi se za posao“

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u saradnji sa studentskom organizacijom AEGEE-Beograd organizovao je u petak, 13.novembra 2015. godine radionicu pisanja CV-ja i motivacionog pisma i simulacije intervjua za posao pod nazivom „Spremi se za posao“. Radionicu je vodila Marija Jovanović, koordinator programa Centra.

Studenti su imali priliku da saznaju kako treba da izgledaju CV i motivaciono pismo koji će ih na pravi način predstaviti poslodavcu.  Takođe, saznali su na šta treba da obrate pažnju tokom pisanja istih, kao i kakve greške ne treba praviti. Jedan deo radionice bio je posvećen intervjuu za posao. Upravo tokom tog dela mogli su da saznaju koja su najčešća pitanja poslodavaca, kako odgovoriti na njih na pravi način i kako se ponašati tokom intervjua.

Radionici su prisustvovali studenti sa različitih fakulteta Univerziteta u Beogradu. Prema ocenama učesnika, radionica je bila korisna i uspešna.