ZAVRŠENA BGPRAKSA2015: URUČENE POTVRDE STUDENTIMA NA PRIJEMU U STAROM DVORU

ZAVRŠENA BGPRAKSA2015
URUČENE POTVRDE STUDENTIMA NA PRIJEMU U STAROM DVORU

Povodom uspešno završenog programa „BG PRAKSA“ - Univerzitetska radna praksa u javnim i javnim komunalnim preduzećima, Upravi grada Beograda, ustanovama kulture,  opštinama Grada Beograda i Gradskom Veću, u četvrtak, 26. novembra  2015. godine organizovan je prijem u Skupštini grada, tokom kog su studentima uručene potvrde o obavljenoj četvoromesečnoj praksi.

Prisutnima su se obratili gradonačelnik, Beograda Siniša Mali, rektor Univerziteta u Beogradu Prof.dr Vladimir Bumbaširević, studentkinja Fakulteta političkih nauka Jovana Milovanović , koja je obavljala praksu u ovom ciklusu i jedan od mentora iz Gradskog Veća Dragomir Petronijević.

– Više od 1.300 studenata je prošlo praksu u ustanovama grada, a samo od jula ove godine njih 150, od kojih će neki biti na praksi do kraja ove godine. Planiramo da u narednom periodu povećamo broj studenata u ovom programu, ali i veći broj institucija. Hoćemo da što većem broju mladih ljudi damo šansu da, osim teorijskog znanja koje stiču na univerzitetu, steknu i praktično znanje i da na taj način lakše pronađu posao – naglasio je Siniša Mali i zahvalio rektoru Beogradskog univerziteta, kao i članu Gradskog veća Dragomiru Petronijeviću koji je, kako je naveo, učinio mnogo da ovaj program bude uspešan.

Gradonačelnik je čestitao mladima na završenoj praksi u ustanovama Grada Beograda i poželeo im uspeh u budućoj karijeri.

Rektor Univerziteta u Beogradu Vladimir Bumbaširević naveo je da ovaj projekat, koji je osmišljen kako bi mladi razvijali veštine i stekli nova saznanja, značajno doprinosi obrazovanju studenata.

– Za šest godina u ovom programu je učestvovalo više od 1.350 studenata sa 26 fakulteta Univerziteta u Beogradu. Ove godine bilo je ukupno 166 mesta u osam javnih preduzeća, 17 organizacionih jedinica Uprave grada i Gradskom veću, osam ustanova kulture i osam gradskih opština. Većina mentora je bila zadovoljna radom studenata, a sto odsto njih dali su preporuke, dok bi 66 odsto njih zaposlilo praktikante. Studenti su takođe pozitivno ocenili praksu – precizirao je Bumbaširević.

Član Gradskog veća i mentor Dragomir Petronijević kazao je da je ovo bila još jedna dobra „Bg praksa”.

– To je sve zahvaljujući mladim generacijama koje dolaze, zahvaljujući vašoj energiji i sistemu koji smo uspostavili u gradu. Svi zajedno u Beogradu činimo jedan tim koji je otvorio svoja vrata mladima, a time mi ulažemo u budućnost. Veoma sam zadovoljan praksom, dosta toga sam naučio od praktikanata i potrudio se da i ja njih nečemu naučim – rekao je Petronijević i dodao da će sledeće godine biti opredeljeno više novca za ovaj program.

Jovana Milovanović, student master studija Fakulteta političkih nauka, koja je bila na praksi u Službi za informisanje Grada Beograda kaže da se pitala da li su mediji nešto čime bi želela da se bavi profesionalno, te da je rad u toj službi pokazao da se u tome pronalazi. Ona je pozvala buduće studente da se prijave za program „Bg praksa” jer, kako je dodala, to je veliko profesionalno i životno iskustvo.

Program Univerzitetska radna praksa realizuje se šestu godinu zaredom zahvaljujući uspešnoj saradnji Univerziteta u Beogradu i Grada Beograda. Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu osmislio je program bazirajući ga na sledećim zajedničkim ciljevima i vrednostima Univerziteta u Beogradu i Uprave Grada Beograda: Nastojanje da što veći broj studenata i mladih diplomaca Univerziteta u Beogradu stekne praktična znanja, i veštine i relevantno radno iskustvo tokom studija i tako unapredi svoje akademsko obrazovanje; Želja da se što većem broju mladih ljudi sa univerzitetskom diplomom pruži podrška u profesionalnom usavršavanju i na taj način obezbedi da ostanu u Srbiji; Težnja da koncept društveno odgovornog poslovanja postane integralni deo poslovnih strategija javnih preduzeća u Beogradu.