PREDSTAVLjEN NOV SAJT CzRKa NAMENjEN PROMOVISANjU I REALIZACIJI STUDENTSKE PRAKSE NA UNIVERZITETU U BEOGRADU i PROGRAM PRAKSE „GRČKOM INICIJATIVOM DO RADNOG ISKUSTVA“

Beograd, 24.2.2016. - Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu aktivirao je početkom godine niz servisa i alata za studente i kompanije na portalu koji ima za cilj da podrži i promoviše realizaciju studentskih praksi za studente u Srbiji. Zahvaljujući saradnji Univerziteta u Beogradu – Centra za razvoj karijere sa Helenskim privrednim udruženjem Srbije, na sajtu je aktuelna ponuda za preko 60 mesta za praksu za studente fakulteta Univerziteta u Beogradu i prijavljivanje je u toku.

U svečanoj sali Rektorata Univerziteta u Beogradu danas je organizovana promocija i demonstracija ključnih funcionalnosti portala „StudentskaPraksa“ za predstavnike poslovnih organizacija, fakulteta i studente, i predstavljanje aktuelnog konkursa za program tromesečne prakse „GRČKOM INICIJATIVOM DO RADNOG ISKUSTVA“ uz učešće predstavnika kompanija članica Helenskog privrednog Udruženja Srbije i kompanije članice: “Alpha Bank”, “Eurobank”, “Piraeus”, Vojvođanska banka, Hotel Metropol, Hotel AD Junior, „V+O Communications“, „Palo Technologies“, „Intelli“, Fabrika šećera „Crvenka“, „Chipita“, „Eurofast Global“ i „Autotehnika“.

Prisutnim studentima i predstavnicima fakulteta i kompanija dobrodošlicu je u ime Rektorskog kolegijuma Univerziteta u Beogradu poželela prof.dr Ivanka Popović, prorektor za međunarodnu i međuniniverzitetsku saradnju, a zatim se skupu obratio gospodin Haralambos Kunalakis, opunomoćeni Ministar za ekonomske i trgovinske poslove i načelnik ovog odeljenja pri Ambasadi Republike Grčke i gospodin Jorgos Papanastasiu, predsednik Upravnog odbora Helenskog Privrednog Udruženja Srbije i predsednik Izvršnog odbora kompanije Alfa Bank.

Prezentaciju novog portala održala je Marija Jovanović, koordinator programa saradnje sa poslodavcima Centra za razvoj karijere, koja je prikazala ključne funkcionalnosti za studente i poslodavce, koji su glavni korisnici ovog portala.
O korisnosti portala sa stanovišta fakulteta govorio je prof.Slavno Pešić sa Mašinskog fakutleta, dok je o prednostima koje nudi portal poslodavcu govorila Sonja Ristić iz odeljenja za ljudske resurse kompanije Alfa bank.

Prezentaciju programa „Grčkom inicijativom do radnog iskustva“, koji se realizuje po drugi put u saradnji sa Univerzitetom u Beogradu, održala je Fanina Kovačević-Popaz, iz Helenskog Privrednog Udruženja uz učešće prisutnih predstavnika kompanija koji su detaljnije predstavili pozicije za praksu i njihova očekivanja od kandidata za ovaj tromesečni program prakse.

Portalu se može pristupiti na adresi www.studentskapraksa.com. Rok za prijave za ovaj program prakse je 3.mart 2016. godine.