Počela realizacija kursa Veštine upravljanja karijerom

Beograd, 25.februar 2016. - Centar za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu počeo je danas sa realizacijom kursa Veštine upravljanja karijerom na Farmaceutskom fakultetu.

Kurs realizuje Centar za razvoj karijere u saradnji sa upravom i profesorima Farmaceutskog fakulteta. Prvi susret u okviru kursa bio je rezervisan za uvodnu temu Karijera, koju su držale prof. Aleksandra Pejatović i Dubravka Mihajlović sa Odeljenja za andragogiju Filozofskog fakulteta.

Na samom početku studentima su se obratili prof. dr Marina Milenković, prodekan za nastavu, prof. dr Valentina Marinković i Dejana Lazić, direktor Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu koje su im poželele dobrodošlicu na kurs i istakle značaj organizovanja ovakvih obrazovnih programa, jer oni predstavljaju jedan sistemski pristup razvoju zapošljivosti i veština upravljanja karijerom studenata na samim fakultetima.

Kurs je dobilo priliku da pohađa oko 40 studenata redovne pete godine tog fakulteta koji će imati priliku da prođu kroz paket od 10 dvosatnih aktivnosti – predavanja, radionica i susreta sa profesionalcima u oblasti farmacije. Neke od tema kursa su: Veštine upravljanja karijerom i zapošljivost, Donošenje karijernih odluka, Planiranje karijere, Istraživanje tržišta rada, Samoistraživanje i samopouzdanje, Aktivno traženje posla, Intervju za posao.

Cilj ovog fakultativnog kursa je osposobljavanje studenata završne godine studija za upravljanje karijerom, njihovo uključivanje u tržište rada kao i pružanje podrške u preuzimanju odgovornosti i aktivne uloge u svom budućem karijernom razvoju.