OTVOREN KONKURS ZA STRUČNU PRAKSU U OBLASTI GRAĐEVINARSTVA, SAOBRAĆAJA I INFRASTRUKTURE

Београд, 12.10.2016. – Универзитет у Београду у сарадњи са Министарством грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре позива студенте Грађевинског, Саобраћајног, Машинског, Електротехничког, Технолошко - металуршког, Архитектонског, Рударско - геолошког, ФОН-а, Правног, Физичког, Биолошког, Економског, Филолошког и Факултета безбедности да се информишу о отвореном позиву за обављање праксе у секторима и органима Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, јавним предузећима и стручним установама и агенцијама из ресора министарства.  Програм праксе ће се реализовати у три циклуса у наредних годину дана за укупно 412 студената.

У првом циклусу (новембар – фебруар 2017.) планирана је реализација праксе за укупно 135 студената.   Највише места отворено је за студенте техничких факултета Универзитета у Београду (највише за студенте Грађевинског и Саобраћајног факултета), а међу институцијама које су отвориле највећи број места налазе се „Железнице Србије“ и Републички геодетски завод.

Пријављивање за први циклус стручне праксе траје до 1.новембра 2016.године и врши се искључиво електронским путем на порталу www.studentskapraksa.com. Потребно је да студент направи кориснички налог у зони за студенте и дода своју биографију, а затим да одабере жељену позицију из базе пракси и изврши пријаву.

Студенти који буду одабрани за обављање праксе у првом циклусу, моћи ће да обаве праксу током периода од 21. новембра 2016. до 20.фебруара 2017. године. Трајање праксе биће дефинисано за сваког студента у складу са захтевима одговарајућег студијског програма и у договору са супервизорима праксе из предузећа и установа које учествују у програму.

Преглед отворених позиција за праксу можете погледати овде.

INSTITUCIJE KOJE ĆE PRIMITI STUDENTE NA STRUČNU PRAKSU U PRVOM CIKLUSU PROGRAMA:

• Železnice Srbije
  • Direkcija za železnice
  • Republički geodetski zavod
  • Institut za puteve
  • Saobraćajni institut CIP
  • Aerodrom Nikola Tesla Beograd
  • AirSERBIA
  • Kontrola letenja Srbije i Crne Gore  SMATSA
  • JP Putevi Srbije
  • Agencija za upravljanje lukama
  • Republička agencija za stanovanje