Realizovano „Karijerno ćaskanje“ u Naučno-tehnološkom parku Beograd

Studenti Univerziteta u Beogradu posetili Naučno - tehnološki park

Beograd, 14.12.2017. - Juče je Naučno-tehnološki park Beograd bio mesto susreta studenata Univerziteta u Beogradu i zaposlenih u razvojno tehnološkim i startap kompanijama koje rade unutar ove institucije.

Na ovom neformalnom druženju učestvovalo je preko 50 studenata različitih fakulteta u sastavu Univerziteta u Beogradu koji su imali želju da u opuštenoj atmosferi, uz kafu i kolače, upoznaju predstavnike kompanija članica Naučno-tehnološkog parka koje razvijaju inovacije u oblasti informacionih tehnologija i drugih srodnih oblasti.  Razgovaralo se o mogućnostima za obavljanje prakse studenata, mogućnostima za zaposlenje, početnim koracima u pokretanju sopstvenog biznisa, putu od ideje do inovacije i iskustvima zaposlenih na početku njihovih karijera.

Sa studentima su pričali okupljeni  predstavnici tehnološko-razvojnih i startap kompanija članica Naučno-tehnološkog parka Beograd: Logik Bgrd, Alkemy Play doo, Novel IC, Gimatic Balkan, Complus Visual Communication doo, MDPI doo,  Teodesk, Lean Pay, New Look Entertainment, Interventure kao i zaposleni u Poslovno tehnološkom inkubatoru tehničkih fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Događaj je organizovao Univerzitetski centar za razvoj karijere u saradnji sa Poslovno-tehnološkim iinkubatorom tehničkih fakulteta u okviru aktivnosti koje se realizuju uz podršku Državnog sekretarijatat za ekonomske poslove Švajcarske konfederacije (SECO), a koje imaju za cilj veću vidljivost i otvorenost članica NTP-a za obavljanje stručne prakse studenata, za zapošljavanje diplomiranih studenata i veće uključivanje kompanija u unapređenje zapošljivosti i razvoj preduzetničkih vrednosti studenata i diplomiranih studenata Univerziteta u Beogradu. Uprava Grada Beograda podržala je realizaciju ovog događaja.