Mentorski sistem - nužni i neophodni element kvalitetne studentske prakse - Univerzitet u Beogradu realizuje obuku mentora - poslodavaca

U nastojanju da uspostavi strateška partnerstva sa poslodavcima i obezbedi kvalitet organizovanih i realizovanih programa praksi, Centar za razvoj karijere unazad nekoliko godina organizuje obuke mentora okupljajući  zainteresovane predstavnike preduzeća i institucija sa kojima Univerzitet u Beogradu ostvaruje saradnju.

24.01.2018. Univerzitet u Beogradu – Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu organizovao je juče obuku za mentore kako bi im obezbedio dodatnu podršku i osnažio ih za kvalitetno vođenje studenata na praksi. Tokom mentorske obuke koju je vodila Ana Janković Barović, koordinator programa Univerzitetskog centra za razvoj karijere, diskutovano je  o svim fazama organizacije i realizacije prakse sa posebnim naglaskom na očekivanja studenata i ulogu mentora. Istaknuto je da je mentorstvo faza u profesionalnom razvoju stručnjaka i da kvalitetno razvijen mentorski odnos sa praktikantima obezbeđuje, između ostalih benefita i priliku za  usavršavanje i učenje.   Obuka je ocenjena najvišim ocenama, a komentari učesnika su potvrdili da je vide kao korisnu i podsticajnu i kao nešto što im pruža dodatni osećaj sigurnosti pred početak mentorstva. Obuci je prisustvovalo preko četrdeset predstavnika preduzeća: Aerodrom Nikola Tesla Beograd, Infrastrukura Železnice Srbije, Srbija Kargo, Železnice Srbije i Saobraćajni institut CIP.

Održana Mentorska obuka sastavni je deo saradnje Univerziteta u Beogradu i Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture u oblasti realizacije stručne prakse. Ove godine priliku za sticanje prvog radnog iskustva u struci u okviru ovog programa u kompanijama Er Srbija, Aerodrom "Nikola Tesla" Beograd, Infrastrukura Železnice Srbije, Srbija Kargo i JAT Tehnika, kao i u Agenciji za bezbednost saobraćaja, Građevinskoj direkciji Srbije, Železnicama Srbije, Saobraćajnom institutu CIP, Upravi za utvrđivanje sposobnosti brodova za plovidbu i Agenciji za upravljanje lukama dobiće preko 300 studenata Univerziteta u Beogradu.