Povezivanje studenata i poslovne zajednice - Program "Karijerno Ćaskanje"

Београд, 27. септембар 2013. године - Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду и компанија „JT International a.d. Senta“, чланица „JT International“ групе компанија реализовали су у кафићу Маска на Врачару , дружење запослених и студената, сусрет под називом "Каријерно ћаскање"! Педесет студената и дипломаца Универзитета у Београду који су присуствовали овом догађају имали су прилику да у директном контакту са запосленима у опуштеној атмосфери сазнају више о томе шта је потребно за запошљавање, професионално обављање посла и развој каријере у различитим секторима ове компаније.

Током овог дружења студенти са Економског, Правног, Филолошког, Рударско-геолошког, Филозофског, Математичког, Факултета организационих и Факултета политичких наука имали су прилику да проћаскају са: Игорoм Егленџијом - представником ИТ сектора компаније „JT International a.d. Senta“ , Николом Маринковићем, алумнистом Економског факултета, запосленим у Сектору за корпоративне послове, Гораном Шећибовић, дипломцем Филолошког факултета представницом сектора Маркетинг, Мајом Андрић, експертом у области људских ресурса. Учесница Ћаскања била је и Јелица Милисављевић , алумниста Факултета организационих наука, запослена на позицији која се бави бенефицијама и компензацијама запослених. Догађају је испред компаније „JT International a.d. Senta“, присуствовала и директорка Сектора за људске ресурсе за регион Западног Балкана, Катарина Лапшинова. Тим Центра за развој каријере Универзитета у Београду био је на располагању студентима за сва питања у вези са за различитим програмима и услугама ЦзРК-а.

Студенти су Каријерно ћаскање оценили као оригиналан, добро осмишљен и организован, инспиративан програм каријерног информисања. Навели су да им је то искуство било драгоцено, да су имали прилике да чују корисне и важне савете и да разреше неке дилеме везане за властити професионални развој.

"Центар за развој каријере настоји да осмисли различите програме за унапређење запошљивости студената и дипломаца Универзитета у Београду. Програм "Каријерно ћаскање" замишљен је као низ сусрета успешних младих професиналаца престижних успешних друштвено одговорних компанија које послују у Србији и студената. Овај догађај је још један од начина да се студентима, кроз неформалан разговор са запосленима поручи колико је важно да имају проактиван став према креирању професионалне будућности и да им се скрене пажња да на време размишљају како да активним усавршавањем и посетама разним едукативним програмима побољшају своје шансе код будућих послодаваца“ - поручила је директорка Центра, Дејана Лазић.

О значају оваквог догађаја из угла компаније говори Маја Андрић, бизнис партнер y сектору Људских ресурса „Сваки наш сусрет са студентима је од велике користи и значаја. Компанија „JT International“ цени и улаже у таленте, а овакав програм нам омогућава да се спојимо са младим и перспективним људима и упознамо њихове аспирације. Колико се трудимо да студентима пружимо подршку, толико учимо од њих. С обзиром да смо се лепо провели на овој манифестацији, једва чекамо следеће ћаскање!“