Завршен шести циклус програма “КАДАР ДА БУДЕМ КАДАР”

Београд, 03.јун 2013. - Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду у сарадњу са Америчком привредном комором организовали су шести циклус тренинга у оквиру програма “Кадар да будем кадар” од 27. до 31. маја 2013. године.

Програм "Кадар да будем кадар" водили су стручњаци из области људских ресурса из водећих компанија чланица Америчке привредне коморе у Србији.

Полазници овог програма су били изабрани студенти и дипломци са Факултета организационих наука, Факултета безбедности, Економског факултета, Саобраћајног факултета, Филолошког факултета, Хемијског факултета, и осталих факултета Универзитета у Београду. Они су чинили групу од тридесет полазника који су одличним мотивационим писмом, добрим просеком током студија, и знањем рада на рачунару обезбедили учешће у програму.

Предавачи из компанија MK Group, OD&M Consulting, Ernst & Young, Erste Bank, Victoria Group, Uniqa i McCann Group водили су радионице и предавања на следеће теме: ВЕШТИНЕ ПИСАНЕ КОМУНИКАЦИЈЕ, КОНСТРУКТИВНО РЕШАВАЊЕ ПРОБЛЕМА, ТИМСКИ РАД затим УПРАВЉАЊЕ ВРЕМЕНОМ И ОДРЕЂИВАЊЕ ПРИОРИТЕТА, КАКО РАЗВИТИ ДОБРУ МРЕЖУ КОНТАКАТА, МОТИВАЦИЈА, ЈА - БРЕНД, и ЛИДЕРСТВО.

Полазници су окарактерисали радионице као веома корисне, занимљиве, динамичне и инспиративне. Такође су истакли да су научили како се даје и прихвата феедбацк, али икако боље сагледати струцтуре функционисања и комуникације у компанијама. Као најкорисније искуство навели су интеракцију и размену мишљења, и како у будућности лакше и успешније обављати задатке у оквиру тимског рада.

По окончању “Кадар да будем кадар” полазници су добили јединствени сертификат о похађању тренинга, и том приликом је члан тима Центра за развој каријере Ана Баровић-Јанковић истакла да је програм замишљен тако да омогући студентима и дипломцима Универзитета у Београду да у непосредном конатакту са представницима пословног света добију важне савете и корисне информације које ће им олакшати улаз у свет рада.

Семинар “Кадар да будем кадар” има за циљ да каријерно информише, саветује и едукује студенте и дипломце Универзитета у Београду и да им пружи подршку приликом будућег запослења, комуникације са послодавцима или даљег образовања.

До сада је у овом програм учествовало 150 студената и дипломаца, и више од 30 представника водећих компанија чланица Америчке привредне коморе. “Кадар да будем кадар” се одржава два пута годишње, у мају и децембру. Све информације можете благовремено погледати на сајту Центра за развој каријере и саветовање студената.

Молимо посетите: сајт Америчке привредне коморе