ПОТПИСАН ПРОТОКОЛ О САРАДЊИ СА МИНИСТАРСТВОМ ЕНЕРГЕТИКЕ, РАЗВОЈА И ЗАШТИТЕ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

НОВЕ ПРИЛИКЕ ЗА СТРУЧНУ ПРАКСУ ЗА СТУДЕНТЕ УНИВЕРЗИТЕТА У БЕОГРАДУ

Проф. др Владимир Бумбаширевић, ректор Универзитета у Београду, потписао је у уторак 4. јуна 2013. године у Влади Србије Протокол о сарадњи са министарком енергетике, развоја и заштите животне средине, Зораном Михајловић. Протокол дефинише сарадњу Министарства и Универзитета у области организовања и реализовања праксе студената и дипломаца Универзитета у јавним предузећима, стручним установама и органима управе у саставу, над којима надзор над радом има Министарство енергетике, развоја и заштите животне средине.

Ректор Универзитета у Београду, проф. др Владимир Бумбаширевић оценио је да је овај споразум изузетно значајан за студенте и дипломце који ће на тај начин моћи да стичу практична знања из области за које се школују. Истакао је да Универзитет у Београду већ низ година посвећује велику пажњу пректичном усавршавању студената кроз бројне активности Центра за развој каријере студената.

Министар енергетике, развоја и заштите животне средине, Зоранa Михајловић изјавила је да је протокол о сарадњи са универзитетима инициран због мултидисциплинарности Министарства енергетике, развоја и заштите животне средине, па ће самим тим студенти моћи да обављају праксу у јавним предузећима унутар енергетског сектора, кроз установе и агенције које потпадају под министарство али и у самом министарству. Истакла је да је намера да се створи ефикасно тржиште рада и партнерски однос између Владе Србије, привредног сектора и универзитета и изразила наду да ће и друга министарства у Влади покренути овакву иницијативу.

Протокол исте садржине потписали су овом приликом и ректори Универзитета у Нишу, Универзитета у Крагујевцу и Универзитета у Новом Саду.

Најављено је и да ће конкурс за праксу бити расписан најкасније до септембра 2013.