HR enter – prva letnja škola HR-a za studente Univerziteta u Beogradu

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u saradnji sa HR WORLD po prvi put je organizovao program HR enter – letnju školu HR-a. Program je nastao iz potrebe da se daju odgovori na najčešća pitanja studenata kada su ljudski resursi u pitanju. Kako započeti karijeru u HR-u? Koje sve funkcije postoje? Ko se može baviti ljudskim resursima? Koje veštine treba da posedujem da bih bio dobar u HR-u? Kako da se umrežim sa ljudma iz ove oblasti? Kakva je veza HR-a sa ostalim funkcijama u kompaniji?

Takođe, najčešće je upravo susret sa HR-om prvi kontakt mladih sa organizacijom, a kompanije često nemaju prilike da čuju njihovo mišljenje kada je HR funkcija u pitanju. Tokom ovog programa eksperti iz oblasti HR-a su pored prenošenja znanja, mogli i da čuju povratnu informaciju od studenata i kroz zajedničku diskusiju analiziraju funkcije i procese HR-a iz različitih uglova.

PROGRAM

Program namenjen studentima završnih godina Univerziteta u Beogradu, visoko motivisanim da karijeru razviju u oblasti ljudskih resursa, omogućio im je da sagledaju širu sliku i da se kroz predavanja i radionice upoznaju ne samo sa funkcijama HR-a, već i celokupnim biznis okruženjem.

Program se odvijao od 10.07. do 21.08.2018. kroz šest trening dana i tri meet up događaja.

HR FUNKCIJA SE BAVI LJUDIMA

HR funkcija i biznis okruženje, 10. jul

Regrutacija, selekcija, talent akvizicija/razvoj, 17. jul

DOGAĐAJ - meet up 1 (26. jul) - “Employer branding”

HR RAZVIJA I MOTIVIŠE LJUDE

Learning and Development, 24. jul

Kompenzacije i benefiti, 31. jul

DOGAĐAJ - meet up 2 (9. avgust) - “Šta motiviše mlade”

BUDUĆNOST HR FUNKCIJE

HR data driven & technology, 7. avgust

Budućnost HR funkcije, 14. avgust

ZAVRŠNI DOGAĐAJ - meet up 3 (21. avgust) “Principi modernog HR-a”

Program je realizovao 18 predavača sa dugogodišnjim karijerama u HR-u.