Успешно одржана манифестација КАРИЈЕРА И ЈА на Пољопривредном факултету

7. јун 2013. године - Центaр за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду организовао је јуче на Пољопривредном факултету Универзитета у Београду у периоду од 13-19 часова, манифестацију под називом КАРИЈЕРА И ЈА.

Манифестација „КАРИЈЕРА И ЈА“, који су осмислили и реализовали практиканти а уз менторску подршку тима Центра за развој каријере, састојала се из низа активности намењених студентима свих факултета у саставу Универзитета у Београду. Близу педесет студената саветовало се на „CV“ клиници која је представљала сегмент догађаја током којег су студенти и посетиоци, који су са собом понели своју радну биографију, имали прилику да је провере и излече од уобичајених грешака. Студенти који нису имали адекватну фотографију за „CV“ или су добили савет и желели да је промене, могли су то одмах током догађаја и да учине бесплатно у кутку ФОТОГРАФИСАЊЕ ЗА „CV“.

Догађај су свечано отворили продекан за наставу Пољопривредног факултета проф. др Мирко Урошевић, ПР факултета Катарина Шмакић и директор Центра за развој каријере Дејана Лазић чиме је отпочео централни део догађаја који су чиниле две радионице. Прву радионицу под називом ВЕШТИНЕ ПИСАНЕ КОМУНИКАЦИЈЕ водила је Горана Голубовић, из одељења за људске ресурсе компаније „МК Group“. Студенти су овом приликом чули више о основним правилима писане комуникације, научили како да избегну ризик да буду погрешно схваћени и на шта је потребно да обрате пажњу приликом пословне коресподенције.

Другу радионицу под називом ДРУШТВЕНЕ МРЕЖЕ И ЊИХОВА УПОТРЕБА У ПОСЛОВНЕ СВРХЕ водила је Сања Халилкановић из одељења за људске ресурсе компаније „PSTech“. Током ове динамичне радионице и кроз дискусију са предавачем учесници су сазнали како да на адекватан начин изграде сопствени имиџ, на које начине могу да рекламирају „сопствени производ“ и да се представе потенцијалном послодавцу на занимљив начин.

О интересовању и актуелности тема сведочи велика посећеност догађају, а о квалитету одржаних радионица коментари учесника који су пре свега истакли да су им пружене информације од велике важности за унапређење самопромоције којом ће се издвојити из масе. Као највећи бенефит студенти истичу то што су чули из прве руке како да се представе и обрате послодавцима на адекватан начин и тако оставе што бољи утисак.

Студенти и посетиоци су током целог дана могли да се информишу о редовним активностима Центра које су им на располагању током целе године, могли су да се упишу на инфо листу Центра и да добију информације о актуелним праксама и конкурсима.

Сви учесници имали су прилику да се освеже захваљујући спонзорима догађаја Jamnica d.o.o. и Doncafé Group који су својим производима допринели пријатној атмосфери и позитивном расположењу свих присутних.

КАРИЈЕРА И ЈА има за циљ повезивање пословне и академске заjеднице, информисање студената о приликама за праксу, стипендије, посао, програме за обуку и подстицање младих на универзитету да на време размишљају о својој професионалној будућности.