одржано предавање "ФИЈАТОВ СТИЛ – НОВИ ПРИСТУП ДИЗАЈНУ"

11. јун 2013 – У петак, 7. јуна 2013. у Свечаној сали Ректората Универзитета у Београду од 17 до 19:30 часова одржано је предавање на тему „ФИЈАТОВ СТИЛ – НОВИ ПРИСТУП ДИЗАЈНУ“.

Предавање је одржао господин Вирђилио Фернандез, један од главних дизајнера у ФИЈАТ-овом одељењу за дизајн “Centro Stile” у Торину који борави у Београду поводом Београдске недеље дизајна.

Вирђилио Фернандез је отпочео своје предавање презентацијом Одељења Фијатов дизајн, које представља део такозваног Centro Stile - основаног пре 64 године - једног од историјских места аутомобилске куће у Торину. Студенти и посетиоци имали су прилику да чују и виде на који начин се пројектују возила, како тим дизајнера презентује нове циљеве дизајна компанији која треба да уложи огромне инвестиције у реализовање тих идеја.

Током излагања студенти и посетиоци имали су прилику да чују анализу такозваних стратегија производа чији је резултат нова визија дизајна, која карактерише возила као што су нови 500, нова Панда и најновији: 500Л. Објашњени су процеси кроз које компанија пролази при уношењу иновација у свој “продукт портфолио”, полазећи од новог приступа “Brand Vision”-a и задржавајући позитивне вредности из прошлости ради актуелизације садашњости. Предавач је кренуо од старог модела 500 ка новом (из 2007), а завршио је са опширном презентацијом модела 500Л.
Завршницу предавања чинила је сесија питања и одговора, током које су студенти и посетиоци имали прилику да питају све што их занима о дизајнирању возила, потребама потрошача, прилагођавање возила различитим тржиштима али и шта сам Вирђилио вози.

Предавање је реализовано захваљујући сарадњи Италијанског Института за културу у Београду и Центра за развој каријере Универзитета у Београду.