Uspešno realizovan prvi kurs u okviru novog programa CzRK "Eksel za poneti"

Tokom septembra meseca grupa studenata i diplomiranih studenata Univerziteta u Beogradu pohađala je besplatni intenzivni kurs eksela u okviru programa pod nazivom EKSEL ZA PONETI.

Program je nastao kao odgovor na potrebu studenata i diplomiranih studenata da steknu dodatna znanja i veštine korisne za rad na radnim mestima gde se očekuje osnovno znanje eksela, a koje često predstavlja i uslov za konkurisanje za posao u okviru brojnih kompanija i organizacija.

Ovaj osnovni Eksel Kurs u trajanju od ukupno 24 časa obuhvatio je sledeće teme: Upoznavanje sa Eksel okruženjem, Formatiranje ćelija i tipovi podataka, Upravljanje kolonama, redovima i upravljanje radnim listovima, Napredne tehnike kopiranja, Uvođenje u pisanje formula, Osnovne referencijalne i agregatne funkcije, Rad sa grafikonima i objektima i Kondicionalno formatiranje.

Kurs je vodio Marko Mladenovski, analitičar zaposlen u kompaniji Trizma, koji uspešno vodi interne obuke u okviru Centra za učenje za zaposlene pri ovoj kompaniji.

Program „Eksel za poneti“ realizovao je Univerzitetski centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u saradnji sa kompanijom Trizma, uz podršku Srpsko-korejskog informatičko-pristupnog centra u okviru Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave Srbije.

Ovaj kurs predstavlja prvi koji je realizovan u okviru ovog programa, i sudeći po komentarima prve grupe polaznika, pokazao se veoma korisnim i dragocenim za njihov dalji razvoj karijere. Centar će u narednom periodu realizovati i jedan kurs za napredni eksel za zainteresovane studente završnih godina i nastojaće da omogući realizaciju sličnih kurseva i u narednom periodu. Verujemo da će polaznicima nova znanja koja su stekli pomoći pri zapošljavanju, kao i da će im ova baza znanja biti od koristi za savladavanje naprednih tehnika rada u ekselu.