Karijerno Ćaskanje sa zaposlenima u kompaniji "SR Technics Services"

Karijerno ćaskanje sa zaposlenima u kompaniji „SR Technics“

Beograd, 14.novembar 2018. godine -  Danas je u organizaciji Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu održano „Karijerno ćaskanje“ studenata sa zaposlenima u kompaniji SR Technics u kafiću Smokvica u „Airport City“-ju na Novom Beogradu.

Karijerno ćaskanje je neformalno poslepodnevno druženje namenjeno studentima,  diplomiranim studentima i mladim istraživačima Univerziteta u Beogradu koji imaju želju da se u opuštenoj atmosferi upoznaju sa predstavnicima jedne uspešne kompanije u Srbiji.

Studente je na početku pozdravila Katarina Manojlović Nikolić, koordinator programa Centra za razvoj karijere i Žaklina Teofilović, direktorka ljudskih resursa kompanije SR Technics Services, koje su toplo pozdravile studente i predstavile zaposlene iz različitih odeljenja (IT, Inženjering, Data Management, odeljenje za nabavke i odeljenje za ljudske resurse), koji su tokom naredna tri sata za različitim stolovima bili na raspolaganju za razgovor sa zainteresovanim studentima.

Priliku da u direktnom kontaktu sa zaposlenima saznaju više o tome šta je potrebno za zapošljavanje, profesionalno obavljanje posla i razvoj karijere u različitim sektorima iskoristilo je dvadesetak studenata Mašinskog, Elektrotehničkog, Saobraćajnog, Matematičkog i Fakulteta organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu.

SR Technics pruža usluge održavanja, popravke i remonta aviona, motora i avio komponenata (MRO) i sarađuje sa preko 500 avio kompanija, avio lizing kompanija i proizvođača originalne avionske opreme. Sedište kompanije je u Cirihu, Švajcarska. U okviru širenja svoje globalne mreže, tokom 2015. godine kompanija SR Technics je započela poslovanje na tržištu Srbije, pod nazivom SR Technics Services.

Program „Karijerno ćaskanje“, koji Univerzitetski Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu  već godinama realizuje u saradnji sa različitim predstavnicima poslovne zajednice, ima za cilj pružanje podrške studentima u prikupljanju informacija o budućim poslodavcima, profilima koje zapošljavaju, procesu selekcije i napredovanja unutar kompanija radi njihove bolje pripreme za tržište rada i omogućavanja direktnog kontakta sa potencijalnim poslodavcima.

Među komentarima i utiscima učesnika nalaze se sledeće izjave koje svedoče o atmosferi i uspešnosti ovog događaja:

„Imali smo kontakt sa više studenata i utisak je da su svi bili zadovoljni sa onim što su čuli i što naša kompanija može da ponudi. Čini mi se da ćemo imati dosta studenata koji će se prijaviti za neku od pozicija. Odlična je bila atmosfera i komunikacija.“

„Odlična prilika da se mladi ljudi motivišu i da im se ukaže šansa da se upoznaju sa ljudima koji rade posao u sferi njihovog interesovanja. Nadam se da ćemo sa nekima od njih i sarađivati.“

„Svakako mnogo znači studentu završne godine da dobije priliku da razgovara sa kolegama sa višegodišnjim iskustvom u MRO-u. Hvala na divnom druženju.“

„Jedno sjajno iskustvo koje mi je mnogo pomoglo da se odlučim šta ću da radim sa daljom karijerom. Hvala na savetima i druženju!“

„Kada sam na netu pročitala malo više o firmi i shvatila koliko je velika firma očekivala sam desetoro „uštogljenih“ ljudi koji će odgovarati sa „Da“ i „Ne“ međutim, SR Technics je razbio predrasude. Ljudi su preljubazni, jako otvoreni i prijatni za komunikaciju. Oduševljena sam!“

„Ćaskanje je bilo vrlo interesantno i korisno, čula sam mnogo korisnih informaicja i nadam se da ćemo se još družiti. Divna je atmosfera i sve mi se dopalo“.