Održano predavanje o tehnikama polaganja međunarodno priznatih ispita FCE, CAE, CPE, TOEFL, IELTS

Beograd, 27.11.2018. - Danas je u zgradi Rektorata održano interaktivno predavanje sa temom međunarodno priznati ispiti engleskog jezika u organizaciji Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu i Obrazovnog sistema Equilibrio.

Fokus predavanje je bio na ispitima FCE, CAE, CPE, IELTS  i TOEFL. Predavačica OS Eqilibrio profesorka Dragana Suzić Vidović je prisutnima objasnila način bodovanja ispita i detaljno opisala sadržaj svakog ispita. Navedeni su primeri univerziteta i zemalja gde se koji ispiti koriste, vremensko trajanje svakog i na koji način studenti mogu uspešno pripremiti i  položiti ispit.

Prisutne studente je zanimalo koje su najčešće greške koje se pravi na svakog od četiri dela polaganja Cambridge English Test-a, u koje svrhe se IELTS može koristiti i da li je lakše polagati on line - TOEFL ili uživo - Cambridge i IELTS.

Centar za razvoj karijere u narednom periodu planira organizaciju sličnih predavanja zato pratite naš sajt, fb stranu ili se prijavite na našu info listu ovde

Materijal sa predavanja možete da preuzmete ovde.