U društvu profesionalaca završen kurs Veštine upravljanja karijerom

U utorak, 20. novembra 2018.godine svečano je završen kurs Veštine upravljanja karijerom u zgradi Rektorata Univerziteta u Beogradu. Završnici kursa  su prisustvovali predstavnici poslovne zajednice iz kompanija: Atlantic grupa, Dr. Oetker, Adecco, Delta Holding i Naučno-tehnološkog parka Beograd.

Događaj je upriličen kao neformalni susret polaznika kursa i profesionalaca iz kompanija, gde su studenti u direktnom kontaktu sa poslodavcima mogli da „provežbaju“ neke od tema koje su pohađali tokom kursa kao što su veštine predstavljanja poslodavcu ili umrežavanje, čuju iz prve ruke važne informacije o prilikama za sticanje radnog iskustva u samim kompanijama i dobiju savete za razvoj karijere.

Kurs "Veštine upravljanja karijerom" je koncipiran kao jedan od programa karijernog obrazovanja Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu. Tokom jesenjeg semestra 2018/19. godine kurs je pohađalo ukupno 60 studenata završnih godina osnovnih i master studija sa preko 10 fakulteta u sastavu Univerziteta u Beogradu koji su dobili sertifikate o pohađanju kursa.

Tokom kursa  bavili smo se  temama kao što su: Savremeno i lično shvatanje karijere, Istraživanje tržišta rada, Samoistraživanje i samopouzdanje, Planiranje karijere, Donošenje odluka, Aktivno traženje posla, Pisanje radne biografije i motivacionog pisma i Intervju za posao.

Šta su veštine upravljanja karijerom i zašto su one važne? Zašto i kako se planira karijera? Šta sve mogu da radim sa diplomom mog fakulteta?  Kako se donose karijerne odluke?  Koji su moji kvaliteti i interesovanja? Kako se traži posao? Kako se predstavlja poslodavcu?, samo su neka od pitanja na koja smo tražili odgovor, diskutovali i razmenjivali mišljenja i iskustva.

Osvrćući se na očekivanja koja su imali na samom početku kursa, svi studenti su istakli da su im očekivanja ispunjena, a neretko i premašena. Ono što su polaznici istakli kao najznačajnije utiske vezano je za veću spremnost za ulazak na tržište rada, bolje razumevanje sebe i svojih veština, potreba i interesovanja, bolju pripremljenost za intervju za posao kao i veću sigurnost u sebe i svoju buduću karijeru.

Naredni ciklus kursa će biti realizovan u prolećnom semestru 2018/19 godine.