Realizovana panel diskusija „Proaktivno o pravnom aspektu prakse i prvog posla”

Centar za razvoj karijere organizovao je za studente Univerziteta u Beogradu drugu u nizu onlajn panel diskusija pod nazivom “Proaktivno o…” posvećenu pravnim aspektima prakse i prvog posla, u sredu, 18. novembra 2020. godine.

Na panel diskusiji učestvovale su prof. Dr Ljubinka Kovačević, profesorka Radnog prava na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu i Milena Jakšić Papac, advokatica i partner u advokatskoj kancelariji Karanović/Partners.

Studenti su tokom diskusije dobili odgovore na pitanja o pravnim osnovama za radno angažovanje mladih radnika, saznali su više o prednostima i manama fleksiblnih ugovora o radu, o najčešćim zloupotrebama poslodavčevih ovlašćenja prilikom zasnivanja radnog odnosa, kao i o formama ugovora koje studenti i diplomirani studenti potpisuju radi obavljanja stručne ili radne prakse.

Učesnice panel diskusije su nakon izlaganja odgovarale na studentska pitanja i nedoumice vezane za ovu temu, a koja su studenti imali prilike da postave tokom trajanje čitave panel diskusije.

Diskusijom je moderirala Bojana Obradović Kuzminović, saradnica u Centru za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu.

Događaj je uživo pratilo (putem platforme Zoom i FB live) oko pedeset studenata različitih fakulteta, a snimak je dostupan za naknadno gledanje na Facebook stranici i YouTube kanalu Centra za razvoj karijere.

Program ”Proaktivno o … “ otvoren je panel diskusijom o praksama u julu ove godine, kada su studenti imali prilike da saznaju kako rade i šta planiraju na polju prakse i regrutacije neke od kompanija koje se nalaze u vrhu liste najpoželjnijih poslodavaca, po mišljenju studenata.

Ako vas zbunjuju različite forme ugovora, niste sigurni koja su vaša prava i obaveze koja proističu iz zasnivanja radnog odnosa ili potpisivanja ugovora o praksi, muče vas pitanja koliko dugo smete da radite po ugovoru na određeno vreme, dođite na onlajn panel diskusiju „Proaktivno o pravnom aspektu prakse i prvog posla” koja će se održati onlajn u sredu, 18. novembra 2020. godine sa početkom u 12 sati.

Razgovaraćemo sa prof. Dr Ljubinkom Kovačević, profesorkom Radnog prava na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu i Milenom Jakšić Papac, advokatom i partnerom u advokatskoj kancelariji Karanović/Partners.

Pozivamo vas da se registrujete za učešće putem linka http://skr.rs/panel i pošaljete svoja pitanja.

Centar za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu organizuje ovaj događaj kako bi bolje upoznao studente sa njihovim pravima i obavezama na prvom poslu ili praksi, a u cilju njihove bolje pripreme za tržište rada i nastavak karijere nakon studija.